Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 418
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €15k
- ø-Age: 22.3
Matchday 1 22/23
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
Cherta | 5:0 | ZnmTrd | ||
Fri
Jul 15, 2022
- 12:00 PM
|
||||
Evgeni Galimov | ||||
Course of play | ||||
19' | ||||
35' | 1:0 | |||
55' | 2:0 | |||
59' | 3:0 | |||
63' | 4:0 | |||
69' | 5:0 | |||
Luki-E | 0:4 | Lening | ||
Fri
Jul 15, 2022
- 5:00 PM
|
||||
Sergey Osipov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 47' | |||
0:2 | 54' | |||
57' | ||||
0:3 | 68' | |||
0:4 | 78' | |||
Zv.SPb | 1:1 | B-BFU | ||
Sat
Jul 16, 2022
- 12:00 PM
|
||||
Aleksey Fedotov | ||||
Course of play | ||||
42' | ||||
0:1 | 64' | |||
90+3' | ||||
90+4' | 1:1 | |||
Murom | 1:2 | Teksti | ||
Sat
Jul 16, 2022
- 4:00 PM
|
||||
1.700 · Nikolay Voloshin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 37' | |||
63' | 1:1 | |||
1:2 | 90+1' | |||
Dynamo | 2:1 | T.Vlad | ||
Sat
Jul 16, 2022
- 5:00 PM
|
||||
145 · Aleksandr Mayun | ||||
Course of play | ||||
36' | 1:0 | |||
1:1 | 39' | |||
48' | 2:1 | |||
KhimD | 3:0 | S.Kost | ||
Sat
Jul 16, 2022
- 5:30 PM
|
||||
500 · Artem Smolin | ||||
Course of play | ||||
24' | ||||
0:1 | 39' | |||
TorM 2 | 0:0 | Tver | ||
Sun
Jul 17, 2022
- 11:00 AM
|
||||
400 · Maksim Chembulatov |
D.(eL) | 2:0 | Enisey | ||
Sun
Jul 17, 2022
- 4:00 PM
|
||||
203 · Taras Shevchenko | ||||
Course of play | ||||
85' | 1:0 | |||
90' | 2:0 | |||
R-M M | 1:0 | YSpb | ||
Sun
Jul 17, 2022
- 4:00 PM
|
||||
100 · Bogdan Golovko | ||||
Course of play | ||||
70' | ||||
73' | 1:0 | |||
Zorkiy | 0:1 | Zenit2 | ||
Wed
Jul 27, 2022
- 5:00 PM
|
||||
1.500 · Artem Petrenko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 90+5' | |||
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | S. Kostroma | 1 | -3 | -14 | |
2 | Baltika-BFU | 1 | 0 | -16 | |
3 | Dinamo-Vologda | - | - | -16 | |
4 | Tekstilshchik | 1 | 1 | -19 | |
5 | Enisey 2 | 1 | -2 | -19 | |
6 | Chertanovo | 1 | 5 | -20 | |
7 | Torpedo Vlad. | 1 | -1 | -20 | |
8 | Zorkiy | 1 | -1 | -20 | |
9 | Zvezda S-Pb | 1 | 0 | -21 | |
10 | Murom | 1 | -1 | -21 | |
11 | Energia V. Luki | 1 | -4 | -21 | |
12 | Leningradets | 1 | 4 | -23 |
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rodina-M Moscow | 1 | 1 | -3 | |
2 | Electron | - | - | -3 | |
3 | DinSPb | 1 | 2 | -5 | |
4 | Znamya Truda OZ | 1 | -5 | -6 | |
5 | Khimik Dzer. | 1 | 3 | -7 | |
6 | Zenit 2 S-Pb | 1 | 1 | -7 | |
7 | FC Tver | 1 | 0 | -7 | |
8 | Yadro Spb | 1 | -1 | -8 | |
9 | Dynamo 2 | 1 | 1 | -11 | |
10 | Torpedo 2 | 1 | 0 | -14 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...