Zorkiy Krasnogorsk
Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
League level:
Fourth Tier
Table position:
8
In league since:
1 year
Info
Game plan
Record Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 23/24
Matches | Wins | Draws | Losses | ø pts | Goals | ø spectators | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Home record | 9 | 2 | 3 | 4 | 1.00 | 7:12 | 472 |
Away record | 8 | 5 | 1 | 2 | 2.00 | 9:5 | 698 |
Overall balance | 17 | 7 | 4 | 6 | 1.47 | 16:17 | 578 |
Russian Cup
Matchday | Date | Time | Venue | Ranking | Opponent | System of play | Attendance | Result | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Second Round | Wed Aug 23, 2023 | 6:00 PM | A | Znamya Truda | 4-2-3-1 | 3:1 |
Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Matchday | Date | Time | Venue | Ranking | Opponent | System of play | Attendance | Result | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sat Jul 22, 2023 | 5:00 PM | H | (8.) | FC Tver (14.) | 3-4-3 | 250 | 1:0 | |
2 | Sat Jul 29, 2023 | 1:00 PM | A | (8.) | Electron (16.) | 3-4-3 | 365 | 0:0 | |
3 | Sun Aug 6, 2023 | 5:00 PM | H | (7.) | Znamya Truda (5.) | 3-5-2 Attacking | 658 | 0:2 | |
4 | Sun Aug 13, 2023 | 5:00 PM | A | (12.) | Dynamo 2 (8.) | 4-2-3-1 | 102 | 1:3 | |
5 | Sat Aug 19, 2023 | 5:00 PM | H | (9.) | Enisey 2 (15.) | 4-2-3-1 | 505 | 1:1 | |
6 | Sun Aug 27, 2023 | 1:00 PM | A | (9.) | Irkutsk (8.) | 4-2-3-1 | 4.000 | 1:0 | |
7 | Sun Sep 3, 2023 | 1:00 PM | H | (10.) | Zenit 2 S-Pb (1.) | 4-2-3-1 | 1.050 | 0:1 | |
8 | Sat Sep 9, 2023 | 2:00 PM | A | (11.) | Energia V. Luki (8.) | 5-4-1 | 230 | 2:3 | |
9 | Sun Sep 17, 2023 | 1:00 PM | H | (8.) | Torpedo Vlad. (18.) | 3-4-3 | 475 | 1:1 | |
10 | Sun Sep 24, 2023 | 2:00 PM | A | (10.) | Baltika-BFU (6.) | 3-4-3 | 100 | 0:1 | |
11 | Sun Oct 1, 2023 | 1:00 PM | H | (8.) | Zvezda S-Pb (11.) | 3-4-3 | 378 | 1:1 | |
12 | Sat Oct 7, 2023 | 1:00 PM | H | (9.) | Dinamo-Vologda (10.) | 3-4-3 | 212 | 1:0 | |
13 | Sun Oct 15, 2023 | 1:00 PM | A | (8.) | DinSPb (6.) | 3-4-3 | 172 | 0:1 | |
14 | Sat Oct 21, 2023 | 1:00 PM | H | (6.) | Khimik Dzer. (1.) | 5-4-1 | 350 | 1:2 | |
15 | Sun Oct 29, 2023 | 11:00 AM | A | (7.) | Dinamo Kirov (5.) | 5-4-1 | 480 | 1:0 | |
16 | Sat Nov 4, 2023 | 12:00 PM | H | (8.) | Rodina-M Moscow (7.) | 5-4-1 | 368 | 1:4 | |
17 | Sun Nov 12, 2023 | 11:00 AM | A | (9.) | Torpedo 2 (17.) | 3-4-3 | 138 | 0:1 |
Table section Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
5 | Dinamo Kirov | 17 | 8 | 29 | |
6 | Rodina-M Moscow | 17 | 1 | 27 | |
7 | Baltika-BFU | 17 | 2 | 25 | |
8 | Zorkiy | 17 | -1 | 25 | |
9 | DinSPb | 17 | 1 | 23 | |
10 | Dinamo-Vologda | 17 | 0 | 22 | |
11 | Zvezda S-Pb | 17 | 10 | 20 |