Verbandsliga Hessen-Süd
Germany
League level:
Sixth Tier
- Number of teams: 17 teams
- Players: 499
- Foreigners: 170 Players 34.1%
- ø-Market value: -
- ø-Age: 25.7
Complete Verbandsliga Hessen-Süd schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/5/232:00 PM | ||||||
(8.) TS Ober-Roden | 0:0 | Sportfreunde 04 (9.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(3.) SC Dortelweil | 3:1 | 1.FCA Darmstadt (13.) | ||||
Sun 8/6/231:00 PM | ||||||
(4.) RW Walldorf II | 2:0 | G. Ober-Roden (14.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(15.) Pars N-Isenburg | 1:4 | Unter-Flockenb. (2.) | ||||
(1.) RW Darmstadt | 5:1 | RW Frankfurt (16.) | ||||
(17.) DJKSF Bad Homb. | 0:0 | SF Seligenstadt (10.) | ||||
(12.) SKG Rodgau | 2:3 | SG Bornheim/GW (5.) | ||||
(6.) Neu-Isenburg | 2:2 | VfR Fehlheim (7.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/12/233:30 PM | ||||||
(1.) Unter-Flockenb. | 4:3 | Neu-Isenburg (15.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(14.) SF Seligenstadt | 1:4 | Wald-Michelbach (7.) | ||||
Sun 8/13/231:00 PM | ||||||
(17.) 1.FCA Darmstadt | 2:3 | Pars N-Isenburg (8.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(10.) G. Ober-Roden | 4:2 | TS Ober-Roden (13.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(16.) RW Frankfurt | 3:3 | SC Dortelweil (3.) | ||||
(2.) VfR Fehlheim | 5:1 | RW Walldorf II (4.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(12.) Sportfreunde 04 | 3:5 | SKG Rodgau (9.) | ||||
(5.) SG Bornheim/GW | 0:5 | DJKSF Bad Homb. (11.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/18/237:30 PM | ||||||
(2.) Pars N-Isenburg | 2:1 | RW Frankfurt (16.) | ||||
Sun 8/20/231:00 PM | ||||||
(14.) RW Walldorf II | 2:4 | Unter-Flockenb. (1.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(5.) G. Ober-Roden | 1:1 | VfR Fehlheim (4.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(9.) TS Ober-Roden | 3:0 | SKG Rodgau (13.) | ||||
(6.) DJKSF Bad Homb. | 8:0 | Sportfreunde 04 (17.) | ||||
(15.) Neu-Isenburg | 2:5 | 1.FCA Darmstadt (12.) | ||||
Thu 8/24/238:00 PM | ||||||
(3.) SG Bornheim/GW | 2:1 | Wald-Michelbach (10.) | ||||
Sun 10/29/233:30 PM | ||||||
(11.) RW Darmstadt | 0:3 | SF Seligenstadt (7.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 8/23/238:00 PM | ||||||
(5.) SF Seligenstadt | 1:0 | SC Dortelweil (9.) | ||||
Sat 8/26/233:30 PM | ||||||
(1.) Unter-Flockenb. | 4:2 | G. Ober-Roden (8.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(3.) VfR Fehlheim | 6:0 | TS Ober-Roden (12.) | ||||
Sun 8/27/231:00 PM | ||||||
(7.) 1.FCA Darmstadt | 4:2 | RW Walldorf II (15.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(10.) RW Frankfurt | 6:2 | Neu-Isenburg (17.) | ||||
(14.) SKG Rodgau | 0:4 | DJKSF Bad Homb. (4.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(16.) Sportfreunde 04 | 1:1 | Wald-Michelbach (11.) | ||||
(2.) SG Bornheim/GW | 3:2 | RW Darmstadt (13.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 8/30/237:00 PM | ||||||
(7.) SF Seligenstadt | 1:2 | SKG Rodgau (10.) | ||||
(9.) 1.FCA Darmstadt | 1:4 | RW Darmstadt (8.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(1.) Unter-Flockenb. | 1:1 | SC Dortelweil (12.) | ||||
(11.) RW Walldorf II | 3:2 | TS Ober-Roden (15.) | ||||
Thu 8/31/237:30 PM | ||||||
(14.) RW Frankfurt | 1:3 | Wald-Michelbach (5.) | ||||
8:15 PM | ||||||
(2.) SG Bornheim/GW | 2:1 | Sportfreunde 04 (17.) | ||||
Wed 9/6/237:00 PM | ||||||
(13.) G. Ober-Roden | 2:2 | Neu-Isenburg (16.) | ||||
Wed 10/25/237:45 PM | ||||||
(3.) Pars N-Isenburg | 6:2 | VfR Fehlheim (4.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/2/233:00 PM | ||||||
(9.) TS Ober-Roden | 4:0 | DJKSF Bad Homb. (11.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(7.) VfR Fehlheim | 1:2 | Unter-Flockenb. (1.) | ||||
Sun 9/3/231:00 PM | ||||||
(6.) RW Walldorf II | 5:0 | RW Frankfurt (15.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(3.) Pars N-Isenburg | 4:1 | SF Seligenstadt (10.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(12.) SC Dortelweil | 2:2 | SG Bornheim/GW (2.) | ||||
(17.) Sportfreunde 04 | 0:5 | RW Darmstadt (5.) | ||||
(4.) Wald-Michelbach | 1:0 | SKG Rodgau (13.) | ||||
Wed 9/13/237:30 PM | ||||||
(8.) G. Ober-Roden | 1:0 | 1.FCA Darmstadt (14.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/9/234:00 PM | ||||||
(8.) SF Seligenstadt | 4:2 | Neu-Isenburg (16.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(1.) Unter-Flockenb. | 3:0 | TS Ober-Roden (12.) | ||||
Sun 9/10/231:00 PM | ||||||
(13.) 1.FCA Darmstadt | 1:2 | VfR Fehlheim (5.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(15.) RW Frankfurt | 3:3 | G. Ober-Roden (11.) | ||||
(6.) DJKSF Bad Homb. | 3:0 | Wald-Michelbach (7.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(17.) Sportfreunde 04 | 1:2 | SC Dortelweil (10.) | ||||
(2.) SG Bornheim/GW | 5:5 | Pars N-Isenburg (3.) | ||||
Wed 3/6/248:00 PM | ||||||
(14.) SKG Rodgau | 1:2 | RW Darmstadt (4.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/16/233:30 PM | ||||||
(1.) Unter-Flockenb. | 5:2 | 1.FCA Darmstadt (14.) | ||||
Sun 9/17/231:00 PM | ||||||
(11.) RW Walldorf II | 0:3 | SF Seligenstadt (6.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(8.) TS Ober-Roden | 6:1 | Wald-Michelbach (10.) | ||||
(2.) Pars N-Isenburg | 5:1 | Sportfreunde 04 (17.) | ||||
(7.) RW Darmstadt | 1:3 | DJKSF Bad Homb. (5.) | ||||
(3.) VfR Fehlheim | 4:1 | RW Frankfurt (15.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(9.) SC Dortelweil | 2:2 | SKG Rodgau (13.) | ||||
(4.) SG Bornheim/GW | 2:3 | Neu-Isenburg (16.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/22/238:00 PM | ||||||
(4.) DJKSF Bad Homb. | 2:0 | SC Dortelweil (10.) | ||||
Sat 9/23/234:00 PM | ||||||
(5.) SF Seligenstadt | 6:1 | G. Ober-Roden (12.) | ||||
(9.) Wald-Michelbach | 1:1 | RW Darmstadt (7.) | ||||
Sun 9/24/231:00 PM | ||||||
(15.) 1.FCA Darmstadt | 2:3 | TS Ober-Roden (8.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(16.) RW Frankfurt | 4:4 | Unter-Flockenb. (1.) | ||||
(14.) SKG Rodgau | 2:3 | Pars N-Isenburg (2.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(17.) Sportfreunde 04 | 0:2 | Neu-Isenburg (13.) | ||||
(3.) SG Bornheim/GW | 4:3 | RW Walldorf II (11.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 9/28/238:00 PM | ||||||
(10.) RW Walldorf II | 3:2 | Sportfreunde 04 (17.) | ||||
Fri 9/29/238:00 PM | ||||||
(2.) Pars N-Isenburg | 0:0 | DJKSF Bad Homb. (4.) | ||||
Sat 9/30/233:00 PM | ||||||
(6.) TS Ober-Roden | 2:1 | RW Darmstadt (8.) | ||||
(11.) G. Ober-Roden | 3:2 | SG Bornheim/GW (5.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(7.) VfR Fehlheim | 1:3 | SF Seligenstadt (3.) | ||||
(13.) Neu-Isenburg | 1:0 | SKG Rodgau (15.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(9.) SC Dortelweil | 3:2 | Wald-Michelbach (12.) | ||||
Sun 10/1/231:00 PM | ||||||
(16.) 1.FCA Darmstadt | 1:5 | RW Frankfurt (14.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 10/3/231:00 PM | ||||||
(7.) TS Ober-Roden | 2:3 | SG Bornheim/GW (3.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(2.) Pars N-Isenburg | 0:2 | G. Ober-Roden (8.) | ||||
(6.) SC Dortelweil | 2:1 | VfR Fehlheim (9.) | ||||
(10.) RW Darmstadt | 2:3 | Unter-Flockenb. (1.) | ||||
(13.) Wald-Michelbach | 1:1 | 1.FCA Darmstadt (16.) | ||||
(17.) Sportfreunde 04 | 1:0 | SF Seligenstadt (4.) | ||||
(14.) Neu-Isenburg | 2:2 | RW Walldorf II (11.) | ||||
Wed 10/4/238:00 PM | ||||||
(5.) DJKSF Bad Homb. | 0:4 | RW Frankfurt (12.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/7/233:00 PM | ||||||
(4.) SF Seligenstadt | 0:2 | Unter-Flockenb. (1.) | ||||
Sun 10/8/233:00 PM | ||||||
(12.) RW Darmstadt | 1:1 | SC Dortelweil (8.) | ||||
(7.) DJKSF Bad Homb. | 1:3 | Neu-Isenburg (11.) | ||||
(15.) SKG Rodgau | 1:2 | RW Walldorf II (9.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(13.) RW Frankfurt | 1:1 | TS Ober-Roden (6.) | ||||
(17.) Sportfreunde 04 | 0:2 | G. Ober-Roden (5.) | ||||
(3.) SG Bornheim/GW | 1:1 | VfR Fehlheim (10.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(14.) Wald-Michelbach | 2:3 | Pars N-Isenburg (2.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/13/238:00 PM | ||||||
(2.) Pars N-Isenburg | 2:3 | RW Darmstadt (11.) | ||||
Sat 10/14/233:30 PM | ||||||
(1.) Unter-Flockenb. | 8:0 | SG Bornheim/GW (4.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(13.) Neu-Isenburg | 0:1 | Wald-Michelbach (12.) | ||||
Sun 10/15/231:00 PM | ||||||
(16.) 1.FCA Darmstadt | 2:3 | SF Seligenstadt (3.) | ||||
(6.) RW Walldorf II | 3:0 | DJKSF Bad Homb. (10.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(7.) G. Ober-Roden | 2:2 | SKG Rodgau (15.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(9.) TS Ober-Roden | 1:5 | SC Dortelweil (5.) | ||||
(8.) VfR Fehlheim | 3:1 | Sportfreunde 04 (17.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 10/19/238:00 PM | ||||||
(7.) SC Dortelweil | 1:3 | Pars N-Isenburg (2.) | ||||
Sat 10/21/234:00 PM | ||||||
(11.) Wald-Michelbach | 1:0 | RW Walldorf II (8.) | ||||
Sun 10/22/233:00 PM | ||||||
(6.) RW Darmstadt | 3:1 | Neu-Isenburg (13.) | ||||
(5.) DJKSF Bad Homb. | 3:0 | G. Ober-Roden (9.) | ||||
(15.) SKG Rodgau | 2:0 | VfR Fehlheim (10.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(3.) SF Seligenstadt | 3:1 | RW Frankfurt (14.) | ||||
(17.) Sportfreunde 04 | 1:5 | Unter-Flockenb. (1.) | ||||
(4.) SG Bornheim/GW | 1:2 | 1.FCA Darmstadt (16.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/8/238:00 PM | ||||||
(5.) RW Walldorf II | 2:1 | RW Darmstadt (9.) | ||||
Sat 10/28/234:00 PM | ||||||
(6.) G. Ober-Roden | 4:2 | Wald-Michelbach (11.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(1.) Unter-Flockenb. | 3:2 | SKG Rodgau (16.) | ||||
Sun 10/29/231:00 PM | ||||||
(15.) 1.FCA Darmstadt | 2:1 | Sportfreunde 04 (17.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(13.) TS Ober-Roden | 1:3 | Pars N-Isenburg (2.) | ||||
(14.) RW Frankfurt | 0:2 | SG Bornheim/GW (4.) | ||||
(7.) VfR Fehlheim | 5:1 | DJKSF Bad Homb. (8.) | ||||
(12.) Neu-Isenburg | 3:1 | SC Dortelweil (10.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/3/237:00 PM | ||||||
(2.) Pars N-Isenburg | 1:1 | Neu-Isenburg (12.) | ||||
Sat 11/4/232:30 PM | ||||||
(5.) RW Darmstadt | 3:2 | G. Ober-Roden (8.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(9.) Wald-Michelbach | 4:1 | VfR Fehlheim (10.) | ||||
Sun 11/5/232:30 PM | ||||||
(11.) DJKSF Bad Homb. | 1:2 | Unter-Flockenb. (1.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(13.) TS Ober-Roden | 2:3 | SF Seligenstadt (3.) | ||||
(6.) SC Dortelweil | 6:0 | RW Walldorf II (7.) | ||||
(15.) SKG Rodgau | 4:1 | 1.FCA Darmstadt (16.) | ||||
(17.) Sportfreunde 04 | 1:3 | RW Frankfurt (14.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 11/8/237:30 PM | ||||||
(2.) Pars N-Isenburg | 2:1 | RW Walldorf II (9.) | ||||
Fri 11/10/237:30 PM | ||||||
(1.) Unter-Flockenb. | 3:2 | Wald-Michelbach (11.) | ||||
Sat 11/11/232:30 PM | ||||||
(3.) SF Seligenstadt | 1:0 | SG Bornheim/GW (5.) | ||||
(4.) G. Ober-Roden | 2:1 | SC Dortelweil (7.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(12.) Neu-Isenburg | 2:2 | TS Ober-Roden (14.) | ||||
Sun 11/12/231:00 PM | ||||||
(16.) 1.FCA Darmstadt | 0:0 | DJKSF Bad Homb. (10.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(13.) RW Frankfurt | 4:3 | SKG Rodgau (15.) | ||||
(8.) VfR Fehlheim | 2:2 | RW Darmstadt (6.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/18/233:30 PM | ||||||
(1.) Unter-Flockenb. | 4:1 | Pars N-Isenburg (2.) | ||||
Sun 11/19/231:00 PM | ||||||
(16.) 1.FCA Darmstadt | 1:2 | SC Dortelweil (5.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(7.) G. Ober-Roden | 0:1 | RW Walldorf II (6.) | ||||
(11.) VfR Fehlheim | 2:4 | Neu-Isenburg (10.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(14.) RW Frankfurt | 2:6 | RW Darmstadt (4.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(17.) Sportfreunde 04 | 1:1 | TS Ober-Roden (13.) | ||||
(9.) SG Bornheim/GW | 2:3 | SKG Rodgau (15.) | ||||
Wed 12/6/238:00 PM | ||||||
(3.) SF Seligenstadt | 2:3 | DJKSF Bad Homb. (8.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/24/237:30 PM | ||||||
(2.) Pars N-Isenburg | 2:1 | 1.FCA Darmstadt (16.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(5.) DJKSF Bad Homb. | 4:0 | SG Bornheim/GW (9.) | ||||
Sun 11/26/231:00 PM | ||||||
(4.) RW Walldorf II | 4:2 | VfR Fehlheim (12.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(11.) Neu-Isenburg | 6:11 | Unter-Flockenb. (1.) | ||||
(13.) TS Ober-Roden | 5:0 | G. Ober-Roden (8.) | ||||
(15.) SKG Rodgau | 3:1 | Sportfreunde 04 (17.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(10.) Wald-Michelbach | 4:0 | SF Seligenstadt (3.) | ||||
(7.) SC Dortelweil | 0:0 | RW Frankfurt (14.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 12/3/2312:00 PM | ||||||
(4.) RW Walldorf II | 1:0 | Neu-Isenburg (12.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(1.) Unter-Flockenb. | 1:3 | RW Darmstadt (6.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(11.) SG Bornheim/GW | 1:2 | TS Ober-Roden (9.) | ||||
Fri 2/16/247:30 PM | ||||||
(10.) G. Ober-Roden | 2:3 | Pars N-Isenburg (2.) | ||||
Sat 2/17/242:30 PM | ||||||
(3.) SF Seligenstadt | 5:0 | Sportfreunde 04 (17.) | ||||
Sun 2/18/242:30 PM | ||||||
(16.) 1.FCA Darmstadt | 0:2 | Wald-Michelbach (8.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(14.) RW Frankfurt | 0:1 | DJKSF Bad Homb. (5.) | ||||
Wed 4/10/248:00 PM | ||||||
(13.) VfR Fehlheim | 1:3 | SC Dortelweil (7.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/24/244:00 PM | ||||||
(8.) Wald-Michelbach | 5:0 | RW Frankfurt (14.) | ||||
Sun 2/25/242:30 PM | ||||||
(5.) RW Darmstadt | 3:2 | 1.FCA Darmstadt (16.) | ||||
(11.) TS Ober-Roden | 1:2 | RW Walldorf II (4.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(15.) SKG Rodgau | 0:1 | SF Seligenstadt (3.) | ||||
(6.) SC Dortelweil | 2:2 | Unter-Flockenb. (1.) | ||||
(17.) Sportfreunde 04 | 1:3 | SG Bornheim/GW (10.) | ||||
Wed 2/28/248:00 PM | ||||||
(12.) Neu-Isenburg | 0:5 | G. Ober-Roden (9.) | ||||
Wed 5/1/243:00 PM | ||||||
(13.) VfR Fehlheim | -:- | Pars N-Isenburg (2.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/2/243:00 PM | ||||||
(16.) 1.FCA Darmstadt | 3:1 | Neu-Isenburg (12.) | ||||
(3.) SF Seligenstadt | 0:2 | RW Darmstadt (4.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(1.) Unter-Flockenb. | 1:0 | RW Walldorf II (5.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(7.) Wald-Michelbach | 3:1 | SG Bornheim/GW (10.) | ||||
Sun 3/3/243:00 PM | ||||||
(14.) SKG Rodgau | 2:2 | TS Ober-Roden (11.) | ||||
(15.) RW Frankfurt | 1:2 | Pars N-Isenburg (2.) | ||||
(13.) VfR Fehlheim | 1:1 | G. Ober-Roden (9.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(17.) Sportfreunde 04 | 1:5 | DJKSF Bad Homb. (6.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/9/244:00 PM | ||||||
(6.) Wald-Michelbach | 1:0 | Sportfreunde 04 (17.) | ||||
Sun 3/10/241:00 PM | ||||||
(7.) RW Walldorf II | 0:3 | 1.FCA Darmstadt (16.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(9.) G. Ober-Roden | 0:3 | Unter-Flockenb. (1.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(12.) Neu-Isenburg | 1:1 | RW Frankfurt (14.) | ||||
(10.) TS Ober-Roden | 1:1 | VfR Fehlheim (13.) | ||||
(5.) DJKSF Bad Homb. | 3:1 | SKG Rodgau (15.) | ||||
(3.) RW Darmstadt | 4:0 | SG Bornheim/GW (11.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(8.) SC Dortelweil | 2:2 | SF Seligenstadt (4.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/16/243:00 PM | ||||||
(16.) 1.FCA Darmstadt | 2:2 | G. Ober-Roden (9.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(1.) Unter-Flockenb. | 7:0 | VfR Fehlheim (13.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(6.) SF Seligenstadt | 1:2 | Pars N-Isenburg (2.) | ||||
Sun 3/17/243:00 PM | ||||||
(4.) DJKSF Bad Homb. | 4:0 | TS Ober-Roden (10.) | ||||
(3.) RW Darmstadt | 5:1 | Sportfreunde 04 (17.) | ||||
(15.) SKG Rodgau | 3:6 | Wald-Michelbach (5.) | ||||
(14.) RW Frankfurt | 2:3 | RW Walldorf II (7.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(11.) SG Bornheim/GW | 0:2 | SC Dortelweil (8.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/23/244:00 PM | ||||||
(4.) Wald-Michelbach | 2:1 | DJKSF Bad Homb. (5.) | ||||
Sun 3/24/242:30 PM | ||||||
(9.) G. Ober-Roden | 4:0 | RW Frankfurt (15.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(12.) Neu-Isenburg | 0:0 | SF Seligenstadt (6.) | ||||
(14.) VfR Fehlheim | 1:3 | 1.FCA Darmstadt (13.) | ||||
(10.) TS Ober-Roden | 1:0 | Unter-Flockenb. (1.) | ||||
(2.) RW Darmstadt | 7:1 | SKG Rodgau (16.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(7.) SC Dortelweil | 5:0 | Sportfreunde 04 (17.) | ||||
Wed 3/27/248:00 PM | ||||||
(3.) Pars N-Isenburg | 2:3 | SG Bornheim/GW (11.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/6/243:00 PM | ||||||
(13.) 1.FCA Darmstadt | 2:2 | Unter-Flockenb. (1.) | ||||
(5.) SF Seligenstadt | 2:1 | RW Walldorf II (8.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(4.) Wald-Michelbach | 4:0 | TS Ober-Roden (11.) | ||||
Sun 4/7/243:00 PM | ||||||
(16.) SKG Rodgau | 0:0 | SC Dortelweil (7.) | ||||
(6.) DJKSF Bad Homb. | 2:4 | RW Darmstadt (2.) | ||||
(15.) RW Frankfurt | 4:2 | VfR Fehlheim (14.) | ||||
(12.) Neu-Isenburg | 2:2 | SG Bornheim/GW (10.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(17.) Sportfreunde 04 | 0:4 | Pars N-Isenburg (3.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/13/242:30 PM | ||||||
(1.) Unter-Flockenb. | 2:0 | RW Frankfurt (15.) | ||||
Sun 4/14/241:00 PM | ||||||
(8.) RW Walldorf II | 4:5 | SG Bornheim/GW (9.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(10.) G. Ober-Roden | 0:1 | SF Seligenstadt (5.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(11.) TS Ober-Roden | 1:3 | 1.FCA Darmstadt (13.) | ||||
(2.) RW Darmstadt | 1:1 | Wald-Michelbach (4.) | ||||
(3.) Pars N-Isenburg | 2:2 | SKG Rodgau (16.) | ||||
(12.) Neu-Isenburg | 7:0 | Sportfreunde 04 (17.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(7.) SC Dortelweil | 0:2 | DJKSF Bad Homb. (6.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/20/243:00 PM | ||||||
(4.) SF Seligenstadt | 2:1 | VfR Fehlheim (16.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(5.) Wald-Michelbach | 0:2 | SC Dortelweil (7.) | ||||
Sun 4/21/243:00 PM | ||||||
(2.) RW Darmstadt | 4:3 | TS Ober-Roden (11.) | ||||
(6.) DJKSF Bad Homb. | 1:2 | Pars N-Isenburg (3.) | ||||
(14.) RW Frankfurt | 2:1 | 1.FCA Darmstadt (13.) | ||||
(15.) SKG Rodgau | 1:0 | Neu-Isenburg (12.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(9.) SG Bornheim/GW | 4:2 | G. Ober-Roden (10.) | ||||
(17.) Sportfreunde 04 | 0:4 | RW Walldorf II (8.) |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/26/248:00 PM | ||||||
(2.) Pars N-Isenburg | 2:1 | Wald-Michelbach (5.) | ||||
Sat 4/27/243:30 PM | ||||||
(1.) Unter-Flockenb. | 7:3 | SF Seligenstadt (4.) | ||||
Sun 4/28/241:00 PM | ||||||
(8.) RW Walldorf II | -:- | SKG Rodgau (15.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(10.) G. Ober-Roden | -:- | Sportfreunde 04 (17.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(11.) TS Ober-Roden | -:- | RW Frankfurt (14.) | ||||
(12.) Neu-Isenburg | -:- | DJKSF Bad Homb. (6.) | ||||
(16.) VfR Fehlheim | -:- | SG Bornheim/GW (9.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(7.) SC Dortelweil | -:- | RW Darmstadt (3.) |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/4/243:00 PM | ||||||
SF Seligenstadt | -:- | 1.FCA Darmstadt | ||||
4:00 PM | ||||||
Wald-Michelbach | -:- | Neu-Isenburg | ||||
Sun 5/5/243:00 PM | ||||||
RW Darmstadt | -:- | Pars N-Isenburg | ||||
SKG Rodgau | -:- | G. Ober-Roden | ||||
DJKSF Bad Homb. | -:- | RW Walldorf II | ||||
SC Dortelweil | -:- | TS Ober-Roden | ||||
3:30 PM | ||||||
SG Bornheim/GW | -:- | Unter-Flockenb. | ||||
Sportfreunde 04 | -:- | VfR Fehlheim |
31.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/11/242:30 PM | ||||||
Unter-Flockenb. | -:- | Sportfreunde 04 | ||||
3:00 PM | ||||||
1.FCA Darmstadt | -:- | SG Bornheim/GW | ||||
Sun 5/12/241:00 PM | ||||||
RW Walldorf II | -:- | Wald-Michelbach | ||||
2:30 PM | ||||||
G. Ober-Roden | -:- | DJKSF Bad Homb. | ||||
3:00 PM | ||||||
RW Frankfurt | -:- | SF Seligenstadt | ||||
Pars N-Isenburg | -:- | SC Dortelweil | ||||
VfR Fehlheim | -:- | SKG Rodgau | ||||
Tue 5/14/248:00 PM | ||||||
Neu-Isenburg | -:- | RW Darmstadt |
32.Matchday
33.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/25/243:00 PM | ||||||
1.FCA Darmstadt | -:- | SKG Rodgau | ||||
SF Seligenstadt | -:- | TS Ober-Roden | ||||
3:30 PM | ||||||
Unter-Flockenb. | -:- | DJKSF Bad Homb. | ||||
4:00 PM | ||||||
VfR Fehlheim | -:- | Wald-Michelbach | ||||
Sun 5/26/241:00 PM | ||||||
RW Walldorf II | -:- | SC Dortelweil | ||||
2:30 PM | ||||||
G. Ober-Roden | -:- | RW Darmstadt | ||||
3:00 PM | ||||||
Neu-Isenburg | -:- | Pars N-Isenburg | ||||
RW Frankfurt | -:- | Sportfreunde 04 |
34.Matchday