3 Liga - Group II
Poland
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 488
- Foreigners: 14 Players 2.9%
- ø-Market value: €2k
- ø-Age: 23.5
Matchday 24 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(1.) Swit S | 4:0 | Flota (14.) | ||
Fri
Apr 5, 2024
- 4:30 PM
|
||||
Mateusz Sipura | ||||
Course of play | ||||
29' | 1:0 | |||
32' | 2:0 | |||
34' | 3:0 | |||
90' | 4:0 | |||
(13.) Gedani | 0:1 | Unia S (17.) | ||
Sat
Apr 6, 2024
- 12:00 PM
|
||||
Pawel Mackowiak | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 40' | |||
(9.) Noteć | 0:0 | Elana (2.) | ||
Sat
Apr 6, 2024
- 2:00 PM
|
||||
Michal Kramski |
(11.) Blekit | 5:1 | KP Sta (18.) | ||
Sat
Apr 6, 2024
- 3:00 PM
|
||||
Pawel Szuta | ||||
Course of play | ||||
3' | 1:0 | |||
29' | 2:0 | |||
2:1 | 42' | |||
48' | 3:1 | |||
74' | 4:1 | |||
87' | 5:1 | |||
(4.) Zawisz | 3:0 | Pogon (5.) | ||
Sat
Apr 6, 2024
- 3:00 PM
|
||||
Lukasz Buda | ||||
Course of play | ||||
48' | 1:0 | |||
59' | 2:0 | |||
81' | 3:0 | |||
(15.) Stolem | 5:0 | Pogoń (10.) | ||
Sat
Apr 6, 2024
- 4:00 PM
|
||||
Kamil Zmijewski | ||||
Course of play | ||||
3' | 1:0 | |||
6' | 2:0 | |||
52' | 3:0 | |||
56' | 4:0 | |||
65' | 5:0 | |||
(12.) Sokol | 1:2 | Wikęd (16.) | ||
Sat
Apr 6, 2024
- 4:00 PM
|
||||
Norbert Chrzastek | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 15' | |||
45+1' | 1:1 | |||
1:2 | 78' | |||
(3.) Vineta | 1:0 | Cartus (8.) | ||
Sat
Apr 6, 2024
- 4:00 PM
|
||||
Szymon Rutkowski | ||||
Course of play | ||||
77' | 1:0 | |||
(7.) Poloni | 1:0 | Unia S (6.) | ||
Sun
Apr 7, 2024
- 4:00 PM
|
||||
Michal Wieckowski | ||||
Course of play | ||||
34' | 1:0 | |||
Table 3 Liga - Group II 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Swit Szczecin | 24 | 37 | 58 | |
2 | Elana Torun | 24 | 18 | 45 | |
3 | Vineta Wolin | 24 | -4 | 42 | |
4 | Zawisza | 24 | 24 | 41 | |
5 | Polonia Sroda | 24 | 2 | 40 | |
6 | Blekitni | 24 | 8 | 39 | |
7 | Pogon II | 24 | 11 | 38 | |
8 | Unia Swarzedz | 24 | 8 | 38 | |
9 | Noteć Czarnków | 24 | 8 | 37 | |
10 | Pogoń Nowe S. | 24 | 1 | 36 | |
11 | Cartusia Kartuzy | 24 | 17 | 36 | |
12 | Sokol Kleczew | 24 | 0 | 33 | |
13 | Gedania Gdansk | 24 | -2 | 32 | |
14 | F. Swinoujscie | 24 | -16 | 26 | |
15 | Stolem | 24 | -17 | 24 | |
16 | Wikęd Luzino | 24 | -28 | 17 | |
17 | Unia Solec | 24 | -29 | 17 | |
18 | KP Starogard | 24 | -38 | 12 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...