Serie C - Girone A
Italy
League level:
Third Tier
- Number of teams: 20 teams
- Players: 537
- Foreigners: 85 Players 15.8%
- ø-Market value: €170k
- ø-Age: 25.2
Complete Serie C - Girone A schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 8/27/174:30 PM | ||||||
(19.) Arezzo | 2:3 | Arzachena (3.) | ||||
(13.) Cuneo | 0:1 | Carrarese (6.) | ||||
(2.) Monza | 2:0 | Piacenza (18.) | ||||
(8.) Pro Piacenza | 3:1 | Giana Erminio (16.) | ||||
(1.) Viterbese | 3:1 | Prato (15.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(4.) AS Livorno | 2:1 | Gavorrano (17.) | ||||
(10.) Pontedera | 1:1 | Alessandria (9.) | ||||
(5.) Robur Siena | 1:0 | Lucchese (12.) | ||||
Mon 8/28/178:30 PM | ||||||
(7.) Olbia | 1:0 | AC Pisa (14.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/2/174:30 PM | ||||||
(16.) Giana Erminio | 2:3 | Arezzo (19.) | ||||
Sun 9/3/174:30 PM | ||||||
(10.) Arzachena | 1:3 | Viterbese (1.) | ||||
(18.) Piacenza | 0:1 | Cuneo (9.) | ||||
(7.) Pistoiese | 1:0 | Monza (6.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(15.) Prato | 1:1 | AS Livorno (4.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(3.) Carrarese | 1:0 | Pro Piacenza (11.) | ||||
(17.) Gavorrano | 1:2 | Olbia (2.) | ||||
(8.) Lucchese | 1:0 | Pontedera (13.) | ||||
(14.) AC Pisa | 0:0 | Robur Siena (5.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/8/178:45 PM | ||||||
(19.) Arezzo | 1:2 | Pistoiese (5.) | ||||
Sun 9/10/172:30 PM | ||||||
(4.) Olbia | 1:1 | Piacenza (17.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(8.) Cuneo | 1:1 | Prato (15.) | ||||
(7.) Monza | 0:0 | AC Pisa (14.) | ||||
(13.) Pontedera | 1:1 | Giana Erminio (16.) | ||||
(1.) Viterbese | 4:3 | Carrarese (6.) | ||||
(3.) Robur Siena | 3:2 | Arzachena (9.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(11.) Pro Piacenza | 1:1 | Alessandria (12.) | ||||
Wed 9/20/178:30 PM | ||||||
(2.) AS Livorno | 3:0 | Lucchese (10.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/15/177:00 PM | ||||||
(17.) Giana Erminio | 0:1 | Cuneo (6.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(16.) Alessandria | 0:3 | AS Livorno (1.) | ||||
Sat 9/16/174:30 PM | ||||||
(8.) Arzachena | 2:1 | Pontedera (15.) | ||||
Sun 9/17/172:30 PM | ||||||
(4.) Carrarese | 3:0 | Olbia (7.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(11.) Lucchese | 1:1 | Monza (9.) | ||||
(13.) Piacenza | 2:1 | Arezzo (19.) | ||||
(10.) AC Pisa | 2:1 | Viterbese (3.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(18.) Gavorrano | 0:2 | Robur Siena (2.) | ||||
(5.) Pistoiese | 1:1 | Pro Piacenza (12.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 9/24/174:30 PM | ||||||
(9.) Cuneo | 0:1 | AC Pisa (7.) | ||||
(6.) Monza | 4:0 | Carrarese (5.) | ||||
(3.) Olbia | 2:0 | Pontedera (17.) | ||||
(12.) Piacenza | 2:1 | Arzachena (11.) | ||||
(2.) Robur Siena | 0:0 | Alessandria (16.) | ||||
(4.) Viterbese | 2:3 | Giana Erminio (14.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(1.) AS Livorno | 2:0 | Pistoiese (8.) | ||||
(13.) Prato | 1:0 | Gavorrano (18.) | ||||
Mon 9/25/178:45 PM | ||||||
(19.) Arezzo | 0:1 | Lucchese (10.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 10/1/174:30 PM | ||||||
(16.) Alessandria | 0:1 | Arezzo (19.) | ||||
(6.) Arzachena | 1:0 | Monza (8.) | ||||
(7.) Carrarese | 1:2 | Robur Siena (2.) | ||||
(10.) Pistoiese | 1:1 | Cuneo (11.) | ||||
(17.) Pontedera | 2:3 | AS Livorno (1.) | ||||
(15.) Pro Piacenza | 1:3 | Olbia (3.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(18.) Gavorrano | 0:3 | Viterbese (4.) | ||||
(12.) Lucchese | 0:1 | Piacenza (9.) | ||||
(5.) AC Pisa | 2:0 | Prato (13.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 10/4/172:30 PM | ||||||
(12.) Cuneo | 0:3 | Lucchese (8.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(5.) Olbia | 0:0 | Pistoiese (10.) | ||||
(7.) Piacenza | 3:0 | Gavorrano (18.) | ||||
(2.) Viterbese | 1:0 | Pro Piacenza (16.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(9.) Monza | 1:1 | Alessandria (15.) | ||||
(3.) Robur Siena | 0:0 | Giana Erminio (13.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(19.) Arezzo | 2:1 | Pontedera (17.) | ||||
(4.) AC Pisa | 1:0 | Arzachena (11.) | ||||
(14.) Prato | 2:5 | Carrarese (6.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/7/172:30 PM | ||||||
(18.) Gavorrano | 1:4 | Arzachena (8.) | ||||
Sun 10/8/172:30 PM | ||||||
(14.) Alessandria | 1:0 | Prato (16.) | ||||
(10.) Lucchese | 1:1 | AC Pisa (4.) | ||||
(3.) Viterbese | 0:1 | Monza (6.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(13.) Giana Erminio | 3:0 | Pistoiese (11.) | ||||
(5.) Olbia | 1:2 | Robur Siena (1.) | ||||
(15.) Pontedera | 3:0 | Piacenza (9.) | ||||
(17.) Pro Piacenza | 1:1 | Cuneo (12.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(2.) AS Livorno | 1:1 | Arezzo (19.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/13/178:45 PM | ||||||
(1.) Robur Siena | 1:0 | Pro Piacenza (17.) | ||||
Sun 10/15/172:30 PM | ||||||
(19.) Arezzo | 0:1 | Olbia (4.) | ||||
(8.) Arzachena | 0:0 | Alessandria (14.) | ||||
(13.) Cuneo | 0:4 | AS Livorno (2.) | ||||
(16.) Prato | 2:3 | Monza (6.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(12.) Giana Erminio | 2:2 | Carrarese (7.) | ||||
(5.) AC Pisa | 0:0 | Gavorrano (18.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(11.) Pistoiese | 2:2 | Lucchese (9.) | ||||
Mon 10/16/178:45 PM | ||||||
(10.) Piacenza | 0:1 | Viterbese (3.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 10/22/172:30 PM | ||||||
(6.) Carrarese | 2:1 | Arzachena (8.) | ||||
(3.) Olbia | 4:1 | Cuneo (13.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(18.) Gavorrano | 1:0 | Lucchese (9.) | ||||
(2.) AS Livorno | 2:1 | Giana Erminio (12.) | ||||
(7.) Monza | 0:3 | Arezzo (19.) | ||||
(17.) Pro Piacenza | 2:2 | Prato (16.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(14.) Alessandria | 0:2 | AC Pisa (4.) | ||||
(5.) Viterbese | 1:3 | Robur Siena (1.) | ||||
Mon 10/23/178:45 PM | ||||||
(15.) Pontedera | 2:2 | Pistoiese (11.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/27/178:45 PM | ||||||
(11.) Piacenza | 0:0 | AC Pisa (3.) | ||||
Sun 10/29/172:30 PM | ||||||
(13.) Pontedera | 2:1 | Gavorrano (18.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(12.) Giana Erminio | 2:2 | Alessandria (14.) | ||||
(1.) AS Livorno | 3:0 | Pro Piacenza (17.) | ||||
(10.) Pistoiese | 1:0 | Prato (16.) | ||||
(2.) Robur Siena | 0:3 | Monza (6.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(19.) Arezzo | 1:1 | Viterbese (5.) | ||||
(7.) Arzachena | 3:0 | Olbia (4.) | ||||
(9.) Lucchese | 3:2 | Carrarese (8.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/3/178:45 PM | ||||||
(5.) Viterbese | 2:2 | Lucchese (9.) | ||||
Sat 11/4/172:30 PM | ||||||
(3.) Olbia | 3:0 | Giana Erminio (13.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(2.) Robur Siena | 1:2 | AS Livorno (1.) | ||||
Sun 11/5/172:30 PM | ||||||
(15.) Cuneo | 0:1 | Arzachena (7.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(6.) Monza | 2:2 | Gavorrano (18.) | ||||
(4.) AC Pisa | 3:3 | Pistoiese (11.) | ||||
(16.) Prato | 1:4 | Piacenza (10.) | ||||
(17.) Pro Piacenza | 0:1 | Pontedera (12.) | ||||
Mon 11/6/178:45 PM | ||||||
(8.) Carrarese | 2:1 | Alessandria (14.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 11/8/172:30 PM | ||||||
(14.) Pontedera | 0:3 | Cuneo (15.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(12.) Giana Erminio | 4:3 | Piacenza (10.) | ||||
(1.) AS Livorno | 3:0 | Viterbese (5.) | ||||
(16.) Pro Piacenza | 1:0 | Monza (6.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(18.) Gavorrano | 0:0 | Arezzo (19.) | ||||
(9.) Lucchese | 0:0 | Prato (17.) | ||||
(11.) Pistoiese | 1:2 | Robur Siena (2.) | ||||
Thu 11/9/172:30 PM | ||||||
(13.) Alessandria | 4:0 | Olbia (4.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(8.) Carrarese | 2:3 | AC Pisa (3.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 11/12/172:30 PM | ||||||
(14.) Cuneo | 1:1 | Gavorrano (18.) | ||||
(10.) Piacenza | 1:1 | Carrarese (8.) | ||||
(17.) Prato | 2:2 | Arzachena (7.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(19.) Arezzo | 1:1 | Pro Piacenza (16.) | ||||
(9.) Lucchese | 2:1 | Alessandria (15.) | ||||
(6.) Monza | 1:1 | AS Livorno (1.) | ||||
(3.) AC Pisa | 0:0 | Giana Erminio (13.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(5.) Viterbese | 1:1 | Pistoiese (11.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(2.) Robur Siena | 2:3 | Pontedera (12.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/18/172:30 PM | ||||||
(8.) Arzachena | 1:2 | Lucchese (5.) | ||||
Sun 11/19/172:30 PM | ||||||
(15.) Alessandria | 1:3 | Viterbese (4.) | ||||
(19.) Arezzo | 2:0 | Cuneo (14.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(11.) Giana Erminio | 5:0 | Prato (18.) | ||||
(1.) AS Livorno | 2:1 | Olbia (6.) | ||||
(10.) Pistoiese | 2:1 | Piacenza (12.) | ||||
(13.) Pontedera | 0:0 | Monza (7.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(17.) Gavorrano | 2:0 | Carrarese (9.) | ||||
Mon 11/20/178:45 PM | ||||||
(16.) Pro Piacenza | 0:3 | AC Pisa (2.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/24/178:45 PM | ||||||
(12.) Piacenza | 3:2 | Alessandria (15.) | ||||
Sun 11/26/172:30 PM | ||||||
(18.) Gavorrano | 0:1 | Pro Piacenza (16.) | ||||
(2.) AC Pisa | 1:0 | AS Livorno (1.) | ||||
(17.) Prato | 1:0 | Olbia (6.) | ||||
(4.) Viterbese | 3:0 | Cuneo (14.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(9.) Arzachena | 1:1 | Pistoiese (11.) | ||||
(7.) Lucchese | 0:3 | Giana Erminio (10.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(5.) Carrarese | 4:1 | Pontedera (13.) | ||||
(3.) Robur Siena | 1:0 | Arezzo (19.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 12/3/172:30 PM | ||||||
(15.) Alessandria | 3:2 | Gavorrano (19.) | ||||
(7.) Giana Erminio | 3:0 | Monza (11.) | ||||
(1.) AS Livorno | 2:1 | Arzachena (10.) | ||||
(5.) Olbia | 1:1 | Lucchese (6.) | ||||
(9.) Pistoiese | 2:1 | Carrarese (8.) | ||||
(16.) Pro Piacenza | 1:1 | Piacenza (12.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(18.) Arezzo | 1:0 | Prato (17.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(13.) Pontedera | 1:1 | AC Pisa (2.) | ||||
Wed 12/20/172:30 PM | ||||||
(14.) Cuneo | 2:0 | Robur Siena (3.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 12/10/172:30 PM | ||||||
(14.) Alessandria | 3:1 | Pistoiese (10.) | ||||
(11.) Arzachena | 0:1 | Pro Piacenza (15.) | ||||
(9.) Carrarese | 2:3 | AS Livorno (1.) | ||||
(18.) Gavorrano | 3:0 | Giana Erminio (8.) | ||||
(5.) Monza | 1:0 | Cuneo (16.) | ||||
(4.) Viterbese | 1:0 | Olbia (6.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(3.) AC Pisa | 2:3 | Arezzo (17.) | ||||
(19.) Prato | 0:1 | Pontedera (13.) | ||||
Wed 1/24/182:30 PM | ||||||
(12.) Piacenza | 1:2 | Robur Siena (2.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 12/16/172:30 PM | ||||||
(2.) Robur Siena | 1:0 | Prato (19.) | ||||
Sun 12/17/172:30 PM | ||||||
(17.) Arezzo | 1:1 | Carrarese (9.) | ||||
(16.) Cuneo | 0:2 | Alessandria (13.) | ||||
(6.) Giana Erminio | 3:2 | Arzachena (11.) | ||||
(5.) Olbia | 2:1 | Monza (8.) | ||||
(14.) Pontedera | 1:1 | Viterbese (4.) | ||||
(15.) Pro Piacenza | 1:0 | Lucchese (10.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(7.) Pistoiese | 3:1 | Gavorrano (18.) | ||||
Mon 12/18/178:45 PM | ||||||
(1.) AS Livorno | 2:2 | Piacenza (12.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 12/23/172:30 PM | ||||||
(11.) Arzachena | 2:1 | Arezzo (17.) | ||||
(9.) Carrarese | 1:1 | Cuneo (16.) | ||||
(18.) Gavorrano | 2:4 | AS Livorno (1.) | ||||
(13.) Piacenza | 0:1 | Monza (6.) | ||||
(3.) AC Pisa | 2:0 | Olbia (7.) | ||||
(10.) Alessandria | 5:1 | Pontedera (14.) | ||||
(5.) Giana Erminio | 1:0 | Pro Piacenza (15.) | ||||
(19.) Prato | 0:2 | Viterbese (4.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(12.) Lucchese | 1:4 | Robur Siena (2.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 12/30/172:30 PM | ||||||
(3.) Viterbese | 1:0 | Arzachena (11.) | ||||
(16.) Pro Piacenza | 0:1 | Carrarese (8.) | ||||
(6.) Olbia | 4:3 | Gavorrano (18.) | ||||
(17.) Arezzo | 4:2 | Giana Erminio (7.) | ||||
(15.) Cuneo | 1:0 | Piacenza (14.) | ||||
(2.) Robur Siena | 0:0 | AC Pisa (4.) | ||||
(5.) Monza | 3:1 | Pistoiese (9.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(13.) Pontedera | 3:2 | Lucchese (12.) | ||||
(1.) AS Livorno | 2:0 | Prato (19.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 1/19/188:45 PM | ||||||
(9.) Carrarese | 0:1 | Viterbese (3.) | ||||
Sat 1/20/182:30 PM | ||||||
(13.) Piacenza | 1:0 | Olbia (7.) | ||||
(12.) Arzachena | 1:2 | Robur Siena (2.) | ||||
Sun 1/21/182:30 PM | ||||||
(8.) Pistoiese | 1:0 | Arezzo (17.) | ||||
(18.) Prato | 2:0 | Cuneo (15.) | ||||
(4.) AC Pisa | 1:0 | Monza (6.) | ||||
(5.) Giana Erminio | 3:1 | Pontedera (14.) | ||||
(10.) Alessandria | 1:0 | Pro Piacenza (16.) | ||||
Mon 1/22/188:45 PM | ||||||
(11.) Lucchese | 1:1 | AS Livorno (1.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 1/28/182:30 PM | ||||||
(1.) AS Livorno | 0:1 | Alessandria (8.) | ||||
(14.) Pontedera | 0:2 | Arzachena (11.) | ||||
(7.) Olbia | 1:1 | Carrarese (9.) | ||||
(16.) Cuneo | 1:1 | Giana Erminio (5.) | ||||
(6.) Monza | 1:0 | Lucchese (13.) | ||||
(17.) Arezzo | 1:2 | Piacenza (12.) | ||||
(15.) Pro Piacenza | 1:0 | Pistoiese (10.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(2.) Robur Siena | 1:1 | Gavorrano (19.) | ||||
(3.) Viterbese | 0:0 | AC Pisa (4.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 2/2/188:45 PM | ||||||
(14.) Lucchese | 1:1 | Arezzo (17.) | ||||
Sun 2/4/182:30 PM | ||||||
(11.) Pistoiese | 1:1 | AS Livorno (1.) | ||||
(7.) Carrarese | 1:0 | Monza (6.) | ||||
(13.) Pontedera | 1:0 | Olbia (9.) | ||||
(10.) Arzachena | 3:0 | Piacenza (12.) | ||||
(19.) Gavorrano | 1:1 | Prato (18.) | ||||
(8.) Alessandria | 1:1 | Robur Siena (2.) | ||||
(5.) Giana Erminio | 0:0 | Viterbese (4.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(3.) AC Pisa | 1:0 | Cuneo (16.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 2/11/182:30 PM | ||||||
(17.) Arezzo | 0:2 | Alessandria (6.) | ||||
(7.) Monza | 1:1 | Arzachena (10.) | ||||
(12.) Piacenza | 1:0 | Lucchese (14.) | ||||
(16.) Cuneo | 3:3 | Pistoiese (11.) | ||||
(9.) Olbia | 0:0 | Pro Piacenza (15.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(1.) AS Livorno | 0:1 | Pontedera (13.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(3.) Viterbese | 2:0 | Gavorrano (19.) | ||||
(18.) Prato | 2:2 | AC Pisa (4.) | ||||
Mon 2/12/188:45 PM | ||||||
(2.) Robur Siena | 0:0 | Carrarese (8.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 2/18/182:30 PM | ||||||
(11.) Pistoiese | 1:2 | Olbia (8.) | ||||
(18.) Gavorrano | 1:0 | Piacenza (13.) | ||||
(10.) Arzachena | 3:4 | AC Pisa (3.) | ||||
(9.) Giana Erminio | 0:1 | Robur Siena (2.) | ||||
(15.) Pro Piacenza | 3:1 | Viterbese (4.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(14.) Lucchese | 0:0 | Cuneo (16.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(12.) Pontedera | 0:0 | Arezzo (17.) | ||||
(6.) Alessandria | 0:0 | Monza (7.) | ||||
(5.) Carrarese | 4:0 | Prato (19.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 2/25/182:30 PM | ||||||
(19.) Prato | 2:3 | Alessandria (5.) | ||||
(10.) Arzachena | 1:0 | Gavorrano (18.) | ||||
(12.) Pistoiese | 1:1 | Giana Erminio (8.) | ||||
(3.) AC Pisa | 0:1 | Lucchese (14.) | ||||
(1.) Robur Siena | 1:0 | Olbia (9.) | ||||
(7.) Monza | 0:0 | Viterbese (4.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(11.) Piacenza | 1:0 | Pontedera (13.) | ||||
Tue 3/6/182:30 PM | ||||||
(16.) Cuneo | 2:3 | Pro Piacenza (15.) | ||||
Tue 4/3/186:30 PM | ||||||
(17.) Arezzo | 1:0 | AS Livorno (2.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/3/182:30 PM | ||||||
(2.) AS Livorno | 0:1 | Cuneo (16.) | ||||
(7.) Carrarese | 2:2 | Giana Erminio (8.) | ||||
(18.) Gavorrano | 1:0 | AC Pisa (3.) | ||||
Tue 4/3/182:30 PM | ||||||
(5.) Alessandria | 0:0 | Arzachena (10.) | ||||
(4.) Viterbese | 1:2 | Piacenza (9.) | ||||
(6.) Monza | 2:1 | Prato (19.) | ||||
(15.) Pro Piacenza | 0:1 | Robur Siena (1.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(13.) Lucchese | 1:1 | Pistoiese (12.) | ||||
Tue 4/10/182:30 PM | ||||||
(11.) Olbia | 2:3 | Arezzo (17.) |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/10/182:30 PM | ||||||
(12.) Arzachena | 1:3 | Carrarese (6.) | ||||
(8.) Giana Erminio | 0:2 | AS Livorno (2.) | ||||
(16.) Cuneo | 0:0 | Olbia (11.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(3.) AC Pisa | 1:1 | Alessandria (7.) | ||||
(13.) Lucchese | 0:0 | Gavorrano (18.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(19.) Prato | 1:0 | Pro Piacenza (15.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(9.) Pistoiese | 3:0 | Pontedera (14.) | ||||
(1.) Robur Siena | 1:0 | Viterbese (4.) | ||||
Tue 4/17/184:30 PM | ||||||
(17.) Arezzo | 0:1 | Monza (5.) |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/17/182:30 PM | ||||||
(13.) Pro Piacenza | 3:1 | AS Livorno (2.) | ||||
(6.) Carrarese | 2:0 | Lucchese (14.) | ||||
(5.) Monza | 2:0 | Robur Siena (1.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(3.) AC Pisa | 0:0 | Piacenza (11.) | ||||
(18.) Gavorrano | 1:1 | Pontedera (15.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(19.) Prato | 2:2 | Pistoiese (10.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(4.) Viterbese | 2:0 | Arezzo (17.) | ||||
(8.) Olbia | 2:1 | Arzachena (12.) | ||||
(7.) Alessandria | 2:2 | Giana Erminio (9.) |
31.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 3/20/182:30 PM | ||||||
(12.) Arzachena | 1:1 | Cuneo (16.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(18.) Gavorrano | 1:0 | Monza (5.) | ||||
(8.) Giana Erminio | 3:0 | Olbia (10.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(9.) Piacenza | 1:0 | Prato (19.) | ||||
(15.) Pontedera | 1:1 | Pro Piacenza (13.) | ||||
(14.) Lucchese | 1:1 | Viterbese (4.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(6.) Alessandria | 5:0 | Carrarese (7.) | ||||
(11.) Pistoiese | 0:1 | AC Pisa (3.) | ||||
(2.) AS Livorno | 1:0 | Robur Siena (1.) |
32.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/24/182:30 PM | ||||||
(10.) Olbia | 1:3 | Alessandria (6.) | ||||
(16.) Cuneo | 0:2 | Pontedera (14.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(17.) Arezzo | 0:0 | Gavorrano (18.) | ||||
(19.) Prato | 0:1 | Lucchese (13.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(3.) AC Pisa | 0:2 | Carrarese (7.) | ||||
(9.) Piacenza | 1:1 | Giana Erminio (8.) | ||||
(4.) Viterbese | 1:3 | AS Livorno (2.) | ||||
(1.) Robur Siena | 2:0 | Pistoiese (11.) | ||||
(5.) Monza | 2:0 | Pro Piacenza (15.) |
33.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 3/29/184:30 PM | ||||||
(15.) Pro Piacenza | 1:2 | Arezzo (16.) | ||||
(17.) Gavorrano | 2:0 | Cuneo (18.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(7.) Alessandria | 0:0 | Lucchese (14.) | ||||
(6.) Carrarese | 2:0 | Piacenza (9.) | ||||
(8.) Giana Erminio | 2:4 | AC Pisa (3.) | ||||
(12.) Pistoiese | 0:0 | Viterbese (5.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(2.) AS Livorno | 0:2 | Monza (4.) | ||||
(11.) Pontedera | 1:0 | Robur Siena (1.) | ||||
Fri 3/30/182:30 PM | ||||||
(13.) Arzachena | 1:1 | Prato (19.) |
34.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/7/182:30 PM | ||||||
(5.) Viterbese | 1:1 | Alessandria (7.) | ||||
(17.) Cuneo | 0:0 | Arezzo (16.) | ||||
(14.) Lucchese | 2:2 | Arzachena (13.) | ||||
(9.) Olbia | 4:2 | AS Livorno (2.) | ||||
(6.) Monza | 0:1 | Pontedera (10.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(4.) Carrarese | 2:0 | Gavorrano (18.) | ||||
(8.) Piacenza | 2:2 | Pistoiese (12.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(19.) Prato | 3:2 | Giana Erminio (11.) | ||||
(3.) AC Pisa | 3:2 | Pro Piacenza (15.) |
35.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/14/182:30 PM | ||||||
(11.) Pistoiese | 1:0 | Arzachena (14.) | ||||
(12.) Giana Erminio | 0:2 | Lucchese (13.) | ||||
(9.) Olbia | 1:1 | Prato (19.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(15.) Pro Piacenza | 1:2 | Gavorrano (18.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(1.) AS Livorno | 2:0 | AC Pisa (3.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(16.) Arezzo | 1:0 | Robur Siena (2.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(10.) Pontedera | 1:1 | Carrarese (4.) | ||||
Sun 4/15/182:30 PM | ||||||
(7.) Alessandria | 1:1 | Piacenza (8.) | ||||
(17.) Cuneo | 1:0 | Viterbese (5.) |
36.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/20/188:45 PM | ||||||
(3.) AC Pisa | 3:1 | Pontedera (12.) | ||||
Sat 4/21/182:30 PM | ||||||
(18.) Gavorrano | 0:1 | Alessandria (5.) | ||||
(2.) Robur Siena | 1:0 | Cuneo (17.) | ||||
(14.) Arzachena | 2:3 | AS Livorno (1.) | ||||
(9.) Lucchese | 3:0 | Olbia (11.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(19.) Prato | 0:0 | Arezzo (15.) | ||||
(6.) Monza | 1:1 | Giana Erminio (13.) | ||||
(4.) Carrarese | 1:1 | Pistoiese (10.) | ||||
(8.) Piacenza | 2:0 | Pro Piacenza (16.) |
37.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/28/184:30 PM | ||||||
(9.) Pistoiese | 2:1 | Alessandria (7.) | ||||
(16.) Pro Piacenza | 4:1 | Arzachena (14.) | ||||
(1.) AS Livorno | 1:1 | Carrarese (4.) | ||||
(11.) Giana Erminio | 4:3 | Gavorrano (18.) | ||||
(17.) Cuneo | 0:1 | Monza (5.) | ||||
(2.) Robur Siena | 0:2 | Piacenza (8.) | ||||
(15.) Arezzo | 1:0 | AC Pisa (3.) | ||||
(10.) Pontedera | 2:0 | Prato (19.) | ||||
(13.) Olbia | 0:1 | Viterbese (6.) |
38.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/5/184:30 PM | ||||||
(7.) Carrarese | 0:1 | Arezzo (14.) | ||||
(6.) Alessandria | 3:1 | Cuneo (18.) | ||||
(15.) Arzachena | 1:1 | Giana Erminio (9.) | ||||
(8.) Piacenza | 2:2 | AS Livorno (1.) | ||||
(4.) Monza | 3:0 | Olbia (13.) | ||||
(17.) Gavorrano | 1:0 | Pistoiese (10.) | ||||
(5.) Viterbese | 1:0 | Pontedera (11.) | ||||
(12.) Lucchese | 0:4 | Pro Piacenza (16.) | ||||
(19.) Prato | 2:3 | Robur Siena (2.) |