Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 432
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 22.2
Matchday 8 21/22
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
MetVid | 2:2 | SKA-2 | ||
Fri
Sep 3, 2021
- 1:00 PM
|
||||
100 · Mikhail Bukhovets | ||||
Course of play | ||||
23' | 1:0 | |||
1:1 | 40' | |||
1:2 | 51' | |||
63' | 2:2 | |||
Znamya | 0:2 | PRSD | ||
Fri
Sep 3, 2021
- 3:00 PM
|
||||
96 · Igor Vertkov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 3' | |||
0:2 | 62' | |||
Strogi | 2:1 | Saturn | ||
Sat
Sep 4, 2021
- 12:00 PM
|
||||
78 · Artem Smolin | ||||
Course of play | ||||
43' | 1:0 | |||
52' | 2:0 | |||
2:1 | 89' | |||
90+4' | ||||
Kaluga | 0:2 | Ryazan | ||
Sat
Sep 4, 2021
- 2:00 PM
|
||||
386 · Stanislav Matveev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 45' | |||
0:2 | 77' | |||
FakelM | 0:8 | Salyut | ||
Sat
Sep 4, 2021
- 3:00 PM
|
||||
Vitali Doroshenko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 4' | |||
0:2 | 29' | |||
0:3 | 31' | |||
0:4 | 48' | |||
0:5 | 56' | |||
0:6 | 61' | |||
0:7 | 73' | |||
0:8 | 90+2' | |||
Kvant | 2:0 | Kolomn | ||
Sat
Sep 4, 2021
- 3:50 PM
|
||||
Ilya Ivanov | ||||
Course of play | ||||
45+4' | 1:0 | |||
62' | 2:0 | |||
Bryans | 1:0 | Tula-2 | ||
Sat
Sep 4, 2021
- 4:00 PM
|
||||
425 · Ivan Abrosimov | ||||
Course of play | ||||
17' | 1:0 | |||
FKS | 0:5 | Rodina | ||
Sat
Sep 4, 2021
- 5:00 PM
|
||||
304 · Dmitri Streltsov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 30' | |||
0:2 | 33' | |||
0:3 | 48' | |||
0:4 | 51' | |||
0:5 | 70' | |||
DinVl | 1:0 | Zenit | ||
Sun
Sep 5, 2021
- 7:00 AM
|
||||
1.000 · Anton Anopa | ||||
Course of play | ||||
31' | 1:0 | |||
41' | ||||
Sakhal | 0:1 | Sokol | ||
Sun
Sep 5, 2021
- 2:00 PM
|
||||
Aleksey Lapatukhin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 66' | |||
84' | ||||
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Khimki 2 | 7 | 9 | 0 | |
2 | Rodina Moscow | 8 | 18 | -5 | |
3 | Salyut Belgorod | 7 | 14 | -7 | |
4 | Dinamo Vlad. | 7 | 12 | -7 | |
5 | Dinamo Bryansk | 8 | 13 | -9 | |
6 | SKA Khabarovsk2 | 7 | -2 | -9 | |
7 | Sokol Saratov | 7 | 11 | -10 | |
8 | Avangard Kursk | 7 | -3 | -10 | |
9 | Strogino Moscow | 8 | 9 | -11 | |
10 | FK Ryazan | 8 | 2 | -13 | |
11 | FK Saransk | 7 | 10 | -14 | |
12 | Peresvet | 7 | -4 | -15 |
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Arsenal-2 Tula | 8 | 0 | 6 | |
2 | Kvant Obninsk | 7 | -3 | 5 | |
3 | Sakhalin | 7 | -7 | 3 | |
4 | Metallurg Vidn. | 7 | -11 | 2 | |
5 | Zenit Penza | 7 | -10 | 1 | |
6 | Saturn Ramenskoe | 7 | -1 | -2 | |
7 | Znamya Noginsk | 7 | -9 | -2 | |
8 | Fakel-M | 7 | -25 | -3 | |
9 | Kolomna | 8 | -16 | -5 | |
10 | FK Kaluga | 7 | -7 | -6 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...