U19 M-Liga (- 2023)
Russia
League level:
Youth league
- Number of teams: 20 teams
- Players: 566
- Foreigners: 3 Players 0.5%
- ø-Market value: €4k
- ø-Age: 18.3
Matchday 8 20/21
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(1.) Zenit | 4:0 | Ural (2.) | ||
Wed
Oct 28, 2020
- 10:00 AM
|
||||
81 · Aleksandr Anufriev | ||||
Course of play | ||||
41' | 1:0 | |||
47' | 2:0 | |||
67' | 3:0 | |||
81' | 4:0 | |||
(9.) Rot.II | 1:1 | Chr.II (7.) | ||
Wed
Oct 28, 2020
- 11:00 AM
|
||||
Mikhail Plisko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 42' | |||
85' | 1:1 | |||
(10.) Str.II | 1:5 | CSKA (3.) | ||
Wed
Oct 28, 2020
- 11:00 AM
|
||||
Roman Trukhanovich | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 4' | |||
0:2 | 6' | |||
20' | 1:2 | |||
1:3 | 26' | |||
1:4 | 74' | |||
1:5 | 87' | |||
89' | ||||
(10.) AAK II | 0:2 | Lok (2.) | ||
Wed
Oct 28, 2020
- 11:00 AM
|
||||
Maksim Pchelintsev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 75' | |||
0:2 | 86' | |||
(5.) Dynamo | 4:2 | Tmb.II (6.) | ||
Wed
Oct 28, 2020
- 2:00 PM
|
||||
Kamil Biglov | ||||
Course of play | ||||
2' | 1:0 | |||
11' | 2:0 | |||
2:1 | 31' | |||
40' | 3:1 | |||
44' | 4:1 | |||
4:2 | 49' | |||
51' | ||||
86' | ||||
86' | ||||
(6.) SpM II | 3:1 | Sochi (8.) | ||
Wed
Oct 28, 2020
- 6:00 PM
|
||||
30 · Aleksandr Kryukov | ||||
Course of play | ||||
6' | ||||
6' | 1:0 | |||
54' | 2:0 | |||
2:1 | 76' | |||
83' | 3:1 | |||
(3.) Ufa | 7:6 | K II (8.) | ||
Thu
Oct 29, 2020
- 7:00 AM
|
||||
Kirill Silantjev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 2' | |||
8' | 1:1 | |||
10' | 2:1 | |||
28' | 3:1 | |||
3:2 | 35' | |||
38' | 4:2 | |||
41' | 5:2 | |||
5:3 | 45' | |||
57' | 6:3 | |||
6:4 | 60' | |||
6:5 | 69' | |||
74' | 7:5 | |||
7:6 | 83' | |||
(7.) Akhmat | 2:2 | FKK (4.) | ||
Fri
Oct 30, 2020
- 12:00 PM
|
||||
German Kovalenko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 11' | |||
0:2 | 31' | |||
76' | 1:2 | |||
83' | 2:2 | |||
(1.) ARS | 3:3 | Rostov (9.) | ||
Sat
Oct 31, 2020
- 11:00 AM
|
||||
30 · Danil Kashirin | ||||
Course of play | ||||
20' | 1:0 | |||
1:1 | 42' | |||
1:2 | 47' | |||
63' | 2:2 | |||
74' | 3:2 | |||
3:3 | 84' | |||
(4.) UOR-5 | 1:2 | Rubin (5.) | ||
Sat
Oct 31, 2020
- 1:00 PM
|
||||
Bogdan Golovko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 32' | |||
38' | 1:1 | |||
1:2 | 76' | |||
Table U19 M-Liga (- 2023) 20/21
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Zenit II | 8 | 17 | 21 | |
2 | CSKA Moscow II | 8 | 14 | 19 | |
3 | Loko Moscow II | 8 | 14 | 19 | |
4 | Rubin Kazan II | 8 | 9 | 18 | |
5 | Krasnodar II | 8 | 12 | 17 | |
6 | Spartak II | 8 | 10 | 17 | |
7 | Akhmat II | 8 | 6 | 15 | |
8 | Rostov II | 8 | -1 | 9 | |
9 | FK Sochi II | 8 | -2 | 9 | |
10 | Strogino II | 8 | -11 | 6 |
Table U19 M-Liga (- 2023) 20/21
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Ufa II | 8 | 1 | 11 | |
2 | Dynamo M II | 8 | -1 | 10 | |
3 | Arsenal Tula II | 8 | -4 | 10 | |
4 | Ural II | 8 | -12 | 9 | |
5 | FK Tambov II | 8 | -9 | 7 | |
6 | Master-Saturn | 8 | -1 | 7 | |
7 | Chertanovo II | 8 | -3 | 7 | |
8 | Khimki II | 8 | -9 | 6 | |
9 | Rotor Vg. II | 8 | -8 | 5 | |
10 | Akron Konoplev | 8 | -22 | 1 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...