Brandenburgliga
Germany
League level:
Sixth Tier
- Number of teams: 17 teams
- Players: 435
- Foreigners: 97 Players 22.3%
- ø-Market value: -
- ø-Age: 26.8
Matchday 10 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(8.) Preuss | 0:3 | GWA (2.) | ||
Fri
Oct 20, 2023
- 7:30 PM
|
||||
122 · Daniel Läser | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 31' | |||
0:2 | 59' | |||
0:3 | 83' | |||
(11.) FC Con | 2:3 | Fortun (16.) | ||
Fri
Oct 20, 2023
- 8:00 PM
|
||||
152 · Martin Hagemeister | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 27' | |||
0:2 | 45' | |||
69' | 1:2 | |||
71' | ||||
1:3 | 77' | |||
84' | 2:3 | |||
(12.) BSC | 1:1 | MSV 19 (3.) | ||
Sat
Oct 21, 2023
- 2:00 PM
|
||||
121 · Artwin Archut | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 35' | |||
90+4' | ||||
(17.) WFC | 1:1 | UK (5.) | ||
Sat
Oct 21, 2023
- 3:00 PM
|
||||
72 · Justin Zech | ||||
Course of play | ||||
45' | 1:0 | |||
1:1 | 63' | |||
(1.) FCF | 7:0 | Bernau (4.) | ||
Sat
Oct 21, 2023
- 3:00 PM
|
||||
152 · Philip Kublank | ||||
Course of play | ||||
22' | 1:0 | |||
51' | 2:0 | |||
66' | 3:0 | |||
83' | 4:0 | |||
86' | 5:0 | |||
87' | 6:0 | |||
90' | 7:0 | |||
(10.) Oranie | 2:4 | SVG 90 (6.) | ||
Sat
Oct 21, 2023
- 3:00 PM
|
||||
130 · André Stolzenburg | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 17' | |||
0:2 | 39' | |||
0:3 | 53' | |||
66' | 1:3 | |||
1:4 | 79' | |||
88' | 2:4 | |||
(7.) Blau-W | 2:1 | TuS Sa (9.) | ||
Sat
Oct 21, 2023
- 3:00 PM
|
||||
133 · Steffen Seifert | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 41' | |||
58' | 1:1 | |||
88' | 2:1 | |||
(15.) VSE | 0:6 | SV Zeh (13.) | ||
Sat
Oct 21, 2023
- 3:00 PM
|
||||
120 · Manuel Gieseler | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 32' | |||
0:2 | 34' | |||
0:3 | 47' | |||
0:4 | 49' | |||
0:5 | 57' | |||
0:6 | 85' | |||
Table Brandenburgliga 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1.FC Frankfurt | 10 | 24 | 24 | |
2 | GW Ahrensfelde | 9 | 22 | 23 | |
3 | MSV Neuruppin | 9 | 5 | 18 | |
4 | G. Schöneiche | 10 | 4 | 16 | |
5 | Petershagen-E. | 9 | 2 | 16 | |
6 | U. Klosterfelde | 9 | 12 | 15 | |
7 | Einheit Bernau | 10 | -4 | 15 | |
8 | Pr. Eberswalde | 10 | -3 | 13 | |
9 | Sachsenhausen | 9 | 11 | 12 | |
10 | SV Zehdenick | 10 | 3 | 11 | |
11 | Brandenburg. SC | 9 | -2 | 9 | |
12 | Oranienburg | 10 | -6 | 9 | |
13 | C. Buckow/Wald. | 9 | -3 | 8 | |
14 | F. Babelsberg | 9 | -9 | 8 | |
15 | GW Lübben | 9 | -12 | 8 | |
16 | Werderaner FC | 9 | -12 | 6 | |
17 | Victoria Seelow | 10 | -32 | 6 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...