For using this site, please activate JavaScript.
Elfmeter Facebook-Blau Facebook-Messenger-Blau Facebook-Messenger-Weiss Groundhopping Laender Platzverweis Spiele Spieler Tore Torschuetzen Trainer Twitter-Blau Vereine Wettbewerbe WhatsApp-gruen alles_gelesen bc-land bc-spieler bc-verein bc-wettbewerb facebook fanticker fanticker_white favoriten google+ home instagram kalender_blue kommentare_beitraege_sprechblase linkedin liveticker_white mail-schwarz notification offizielle-homepage passwort pinterest rss schliessen share-blauaufweiss share-weissaufblau snapchat suche-grau suche thread_erstellen twitter vimeo whatsapp xing youtube

Matches Apr 26, 2019

Matchday 31
FC Augsburg FC Augsburg 6:30 PM Bayer 04 Leverkusen Bay. Leverkusen
 
FC Ingolstadt FC Ingolstadt 04 4:30 PM SG Dynamo Dresden Dynamo Dresden
 
1. FC Köln 1. FC Köln 4:30 PM SV Darmstadt 98 SV Darmstadt 98
Matchday 35
Sonnenhof-Gr. SG Sonnenhof Großaspach 5:00 PM Hallescher FC Hallescher FC
Semi-Finals Hoffenheim TSG 1899 Hoffenheim UEFA U19 12:00 PM FC Porto UEFA U19 FC Porto
  FC Barcelona FC Barcelona UEFA U19 4:00 PM Chelsea FC UEFA U19 Chelsea
Semi-Finals 1st Leg Esperance Esperance Tunis 10:00 PM TP Mazembe TP Mazembe
  Wydad AC Wydad Casablanca 10:00 PM Mamelodi Sundowns FC Sundowns
Matchday 36 Liverpool Liverpool FC 7:00 PM Huddersfield Town Huddersfield
Matchday 34 G. Bordeaux FC Girondins Bordeaux 6:45 PM Olympique Lyon Olympique Lyon
Matchday 26 Dinamo M II Dinamo Moscow II 2:30 PM Akhmat Grozny II Akhmat II
group 6 Junior FC Junior FC 12:00 AM Club Atlético San Lorenzo de Almagro San Lorenzo
  FBC Melgar FBC Melgar 2:00 AM Sociedade Esportiva Palmeiras Palmeiras
Matchday 30 Basaksehir U21 Basaksehir U21 10:00 AM Göztepe U21 Göztepe U21
  Basaksehir Istanbul Basaksehir 5:30 PM Göztepe Göztepe
Matchday 31 Rio Ave FC Rio Ave FC 7:30 PM FC Porto FC Porto
Matchday 7 Chiajna Concordia Chiajna 6:00 PM Gaz Metan Medias Gaz Metan
Matchday 32 Aalborg BK Aalborg BK 5:00 PM Hobro IK Hobro IK
  Vendsyssel FF Vendsyssel FF 5:00 PM Randers FC Randers FC
Matchday 4 VPS Vaasan Palloseura 3:30 PM SJK Seinäjoki SJK Seinäjoki
  Ilves Ilves Tampere 3:30 PM FC Lahti FC Lahti
  RoPS Rovaniemen Palloseura 3:30 PM Kuopion Palloseura KuPS
Matchday 1 Toivalan Toivalan Urheilijat 5:00 PM Jyväskylän Seudun Palloseura JPS
  Kurkimäen Kurkimäen Kisa 5:45 PM AC Barca AC Barca
  Kings SC Kings SC 6:15 PM PAVE Iisalmi PAVE Iisalmi
Matchday 33 Zaglebie Lubin Zaglebie Lubin 4:00 PM Jagiellonia Bialystok Jagiellonia
  Piast Gliwice Piast Gliwice 6:30 PM Cracovia Kraków Cracovia Kraków
Matchday 6 FC Nitra FC Nitra 4:30 PM FK Zeleziarne Podbrezova Podbrezova
Matchday 31 SC 04 Schwabach SC 04 Schwabach 5:00 PM FC Coburg FC Coburg
  SE Freising SE Freising 5:00 PM FC Deisenhofen FC Deisenhofen
  SB Traunstein SB Chiemgau Traunstein 5:00 PM TSV 1880 Wasserburg TSV Wasserburg
  TSV Grünwald TSV Grünwald 5:30 PM ASV Dachau ASV Dachau
Matchday 25 TSV Winsen/Luhe TSV Winsen/Luhe 6:00 PM SV Blau-Weiß Bornreihe BW Bornreihe
  BW Papenburg Blau-Weiß Papenburg 6:00 PM SV Bevern SV Bevern
Matchday 30 TuS Mayen TuS Mayen 5:00 PM SG Malberg/Rosenheim SG Malberg/R.
Matchday 24 SKV Rutesheim SKV Rutesheim 5:30 PM SV Breuningsweiler Breuningsweiler
Matchday 30 TuS Dietkirchen TuS Dietkirchen 5:30 PM FC Gießen II FC Gießen II
  SV 07 Eschwege SV 07 Eschwege 5:00 PM SV Adler Weidenhausen Adler Weidenh.
Matchday 25 MSV Pampow MSV Pampow 5:30 PM SG Aufbau Boizenburg SGA Boizenburg
  SV Hanse 01 SV Hanse Neubrandenburg 01 5:30 PM Grimmener SV Grimmener SV
  IMO Merseburg VfB IMO Merseburg 4:00 PM BSV Halle-Ammendorf Halle-Ammendorf
  FSV Barleben FSV Barleben 1911 4:30 PM SG Rot-Weiß Thalheim RW Thalheim
Matchday 8 Indep. Medellín Independiente Medellín postponed Atlético Nacional Atl. Nacional
Matchday 7 Thespaku. Gunma Thespakusatsu Gunma 10:00 AM Gamba Osaka U23 G. Osaka U23
Matchday 1 Valur Valur Reykjavík 8:00 PM Víkingur Reykjavík Víkingur
Matchday 27 Melbourne City Melbourne City FC 9:50 AM Central Coast Mariners Central Coast
Matchday 22 Ittihad Kalba Al Ittihad Kalba Sports Club 2:00 PM Sharjah Cultural Sports Club Sharjah FC
  Dibba Fujairah Dibba Al-Fujairah 2:00 PM Ajman Club Ajman Club
  Al-Wahda FC Al-Wahda FC Abu Dhabi 2:05 PM Al-Fujairah SC Fujairah SC
Matchday 5 Vitebsk FK Vitebsk 1:45 PM FK Slutsk FK Slutsk
  Dinamo Minsk Dinamo Minsk 3:45 PM Neman Grodno Neman Grodno
  BATE Borisov BATE Borisov 5:45 PM FK Minsk FK Minsk
Matchday 9 Pohang Steelers FC Pohang Steelers 10:30 AM Suwon Samsung Bluewings FC Suwon Bluewings
Matchday 24 A. Klagenfurt SK Austria Klagenfurt 5:10 PM Floridsdorfer AC FAC
  FC Liefering FC Liefering 5:10 PM FC Blau Weiss Linz Blau Weiss Linz
  SV Kapfenberg SV Kapfenberg 5:10 PM SC Austria Lustenau A. Lustenau
  SKU Amstetten SKU Amstetten 5:10 PM Young Violets Austria Wien Young Violets
  Juniors OÖ FC Juniors OÖ 5:10 PM SV Horn SV Horn
 
SV Ried SV Ried 5:10 PM SC Wiener Neustadt Wiener Neustadt
  Vorwärts Steyr SK Vorwärts Steyr 5:10 PM SV Lafnitz SV Lafnitz
Semi-Finals Hilal Al-Hilal Riyadh 5:00 PM Al-Taawon Taawon
Matchday 9 Sukhothai FC Sukhothai FC 1:00 PM Singha Chiangrai United Chiangrai Utd.
Matchday 35 Benevento Benevento Calcio 7:00 PM Cosenza Calcio Cosenza
Matchday 36 CD Numancia CD Numancia 7:00 PM Deportivo de La Coruña Dep. La Coruña
Matchday 35 Red Star FC Red Star FC 6:00 PM FC Metz FC Metz
  Grenoble Grenoble Foot 38 6:00 PM AS Béziers AS Béziers
  G. Ajaccio GFC Ajaccio 6:00 PM FC Sochaux-Montbéliard FC Sochaux
  Valenciennes FC Valenciennes FC 6:00 PM FC Chamois Niort FC Niort
  AS Nancy AS Nancy-Lorraine 6:00 PM AC Ajaccio AC Ajaccio
  LB Châteauroux LB Châteauroux 6:00 PM AC Le Havre AC Le Havre
  US Orléans US Orléans 6:00 PM ES Troyes AC Troyes
  Clermont Foot Clermont Foot Auvergne 63 6:00 PM Paris FC Paris FC
Matchday 26 US Avranches US Avranches moved Jeanne d'Arc de Drancy JA Drancy
Matchday 21 Dnepr Smolensk Dnepr Smolensk 0:3 FK Dolgoprudnyi Dolgoprudnyi
Matchday 37 Almere City Almere City FC 6:00 PM PSV Eindhoven U21 PSV U21
  TOP Oss TOP Oss 6:00 PM FC Dordrecht FC Dordrecht
  FC Eindhoven FC Eindhoven 6:00 PM AZ Alkmaar U21 AZ Alkmaar U21
 
NEC Nijmegen NEC Nijmegen 6:00 PM FC Twente Enschede FC Twente
 
Go Ahead Eagles Go Ahead Eagles Deventer 6:00 PM RKC Waalwijk RKC Waalwijk
  Sparta R. Sparta Rotterdam 6:00 PM Ajax Amsterdam U21 Ajax U21
  Telstar SC Telstar 6:00 PM FC Volendam FC Volendam
 
Roda JC Roda JC Kerkrade 6:00 PM FC Den Bosch FC Den Bosch
  SC Cambuur SC Cambuur-Leeuwarden 6:00 PM MVV Maastricht MVV Maastricht
  Utrecht U21 FC Utrecht U21 6:00 PM Helmond Sport Helmond Sport
Matchday 31 Oliveirense UD Oliveirense 6:00 PM SC Farense Farense
Matchday 25 Zirka Zirka Kropyvnytskyi 10:00 PM MFK Mykolaiv MFK Mykolaiv
  Avanhard K. Avanhard Kramatorsk 9:30 AM Obolon-Brovar Kyiv Obolon-Brovar
  Hirnyk-Sport Hirnyk-Sport Horishni Plavni 12:00 PM Rukh Vynnyky Rukh Vynnyky
  Metalist 1925 Metalist 1925 Kharkiv 3:00 PM Kolos Kovalivka Kolos Kovalivka
Matchday 31
Lausanne-Sport FC Lausanne-Sport 6:00 PM FC Winterthur FC Winterthur
Matchday 6 OH Leuven Oud-Heverlee Leuven 6:30 PM Lommel SK Lommel SK
  KSV Roeselare KSV Roeselare 6:30 PM AFC Tubize AFC Tubize
Matchday 5 Örgryte Örgryte IS 5:00 PM Västerås SK Västerås SK
Matchday 6 Dinamo Dinamo Samarqand 12:30 PM Navbahor Namangan Navbahor
  Nasaf Qarshi Nasaf Qarshi 2:35 PM FK AGMK Olmaliq AGMG Olmaliq
  Bukhara FK Bukhara 2:35 PM Bunyodkor Tashkent Bunyodkor
Matchday 23 FC Wels FC Wels 5:00 PM SK Sturm Graz II Sturm Graz II
  FC Gleisdorf 09 FC Gleisdorf 09 5:00 PM Deutschlandsberger SC Deutschlandsbg.
  Völkermarkt VST Völkermarkt 5:00 PM Grazer AK 1902 Grazer AK 1902
  Allerheiligen SV Allerheiligen 5:00 PM TuS Bad Gleichenberg Bad Gleichenb.
  Vöcklamarkt Union Vöcklamarkt 5:00 PM WSC Hertha Wels Hertha Wels
  SC Kalsdorf SC Kalsdorf 5:00 PM FC Lendorf Lendorf
  SC Weiz SC Weiz 5:00 PM ATSV Stadl-Paura Stadl-Paura
Matchday 31 FV Illertissen FV Illertissen 5:00 PM TSV Buchbach TSV Buchbach
 
FC Bayern II FC Bayern Munich II 5:00 PM SV Heimstetten SV Heimstetten
  Wolfsburg II VfL Wolfsburg II 5:00 PM FC St. Pauli II FC St. Pauli II
  VfB Lübeck VfB Lübeck 5:30 PM SV Drochtersen/Assel SV Drochtersen
  U. Fürstenwalde FSV Union Fürstenwalde 4:00 PM BFC Dynamo BFC Dynamo
  Altglienicke VSG Altglienicke 4:30 PM SV Babelsberg 03 Babelsberg 03
  SV Elversberg SV 07 Elversberg 5:00 PM TSV Steinbach Haiger TSV Steinbach
  SV Lippstadt 08 SV Lippstadt 08 4:00 PM FC Viktoria Köln Viktoria Köln
  Bonner SC Bonner SC 5:30 PM Borussia Mönchengladbach II M'gladbach II
Matchday 24 Rapid Wien II SK Rapid Wien II 5:00 PM FCM Traiskirchen Traiskirchen
 
SC/ESV Parndorf SC/ESV Parndorf 5:00 PM FC Stadlau FC Stadlau
  Mannsdorf FC Mannsdorf/Groß-Enzersdorf 5:30 PM SV Mattersburg II Mattersburg II
  Ebreichsdorf ASK Ebreichsdorf 5:30 PM ASK-BSC Bruck/Leitha Bruck/L.
  SV Schwechat SV Schwechat 5:30 PM SV Leobendorf Leobendorf
  Reichenau SVG Reichenau 4:30 PM SC Schwaz Schwaz
  Seekirchen SV Seekirchen 5:00 PM SK Bischofshofen Bischofshofen
  SCR Altach II SC Rheindorf Altach II 5:15 PM USK Anif USK Anif
Matchday 29 Friedrichstal FC Germania Friedrichstal 4:00 PM FC Nöttingen FC Nöttingen
Matchday 31 Seligenporten SV Seligenporten 4:30 PM SC Eltersdorf Eltersdorf
  Würzburger K II Würzburger Kickers II 4:30 PM ASV Neumarkt Neumarkt
Matchday 29 FV Engers 07 FV Engers 07 6:00 PM TSV Schott Mainz Schott Mainz
Matchday 25 Malchower SV Malchower SV 90 5:30 PM FC Anker Wismar Anker Wismar
  TeBe Berlin Tennis Borussia Berlin 5:30 PM Brandenburger SC Süd Brandenburg. SC
Matchday 27 Brinkumer SV Brinkumer SV 5:00 PM SV Werder Bremen III W. Bremen III
  FC Oberneuland FC Oberneuland 5:30 PM BSC Hastedt BSC Hastedt
  BV Cloppenburg BV Cloppenburg 5:30 PM SV Atlas Delmenhorst SV Atlas
Matchday 12 Ajax U19 Ajax Amsterdam U19 2:00 PM AZ Alkmaar U19 AZ Alkmaar U19
Matchday 14 FC Twente U19 FC Twente Enschede U19 4:30 PM FC Groningen U19 Groningen U19
Matchday 23 Kremser SC Kremser SC 5:30 PM SV Langenrohr Langenrohr
Matchday 24 Siegendorf ASV Siegendorf 5:30 PM SV Oberwart Oberwart
  Leithaprodersd. SV Leithaprodersdorf 5:30 PM SC Bad Sauerbrunn Bad Sauerbrunn
Matchday 23 Union Perg Union Perg 10:00 PM ASKÖ Donau Linz Donau Linz
  Edelweiß Union Edelweiß Linz 10:00 PM SV Grieskirchen Grieskirchen
  SV Wallern SV Wallern 10:00 PM SC Marchtrenk Marchtrenk
  Weißkirchen Union Weißkirchen 10:00 PM SV Gmunden Gmunden
  St. Florian Union St. Florian 10:00 PM SPG Pregarten SPG Pregarten
Matchday 25 Admira Dornbirn SC Admira Dornbirn 3:30 PM FC Höchst Höchst
Matchday 10 Bala Town Bala Town FC 6:45 PM Caernarfon Town Caernarfon Town
  Barry Town Barry Town 6:45 PM Newtown AFC Newtown
  The New Saints The New Saints FC 6:45 PM Connah's Quay Connah's Quay
  Llandudno FC Llandudno FC 6:45 PM Cefn Druids AFC Cefn Druids
  Cardiff Metro Cardiff Metropolitan University FC 6:45 PM Llanelli AFC Llanelli
  Carmarthen Carmarthen Town AFC 6:45 PM Aberystwyth Town FC Aberystwyth
3rd round 1st leg Guayaquil City Guayaquil City FC 11:00 PM CD Clan Juvenil CD Clan Juvenil
Matchday 7 Hai Phong FC Hai Phong FC 10:00 AM Becamex Binh Duong FC Binh Duong
Matchday 24 Lynx FC Lynx FC 6:30 PM Lincoln Red Imps FC Lincoln FC
Matchday 19 Brunn/Geb. SC Brunn/Gebirge 5:30 PM TSU Obergänserndorf Obergänsernd.
  FC Mistelbach FC Mistelbach 5:30 PM SV Stockerau Stockerau
  Eggendorf ASK Eggendorf 5:30 PM SC Korneuburg Korneuburg
  Mannersdorf ASK Mannersdorf 5:30 PM SVG Guntramsdorf Guntramsdorf
Matchday 31 TuS Geretsried TuS Geretsried 4:00 PM SpVgg Kaufbeuren SpV Kaufbeuren
Matchday 26 Empoli U19 Empoli Primavera 1:00 PM Roma Primavera Roma U19
  Fiorentina U19 Fiorentina Primavera 3:00 PM Juventus Primavera Juventus U19
Matchday 7 GZ R&F Guangzhou R&F 11:35 AM Shenzhen FC SZ FC
Matchday 26 Mqabba FC Mqabba FC 10:00 PM Gudja United FC Gudja United FC
  Sirens FC Sirens FC 10:00 PM Swieqi United FC FC Swieqi Utd.
  Santa Lucia FC Santa Lucia FC 10:00 PM Lija Athletic FC Lija Athletic
  Pembroke Pembroke Athleta FC 10:00 PM Zebbug Rangers FC Zebbug Rangers
  San Gwann FC San Gwann FC 10:00 PM Vittoriosa Stars FC Vittoriosa
  Zejtun C. Zejtun Corinthians FC 10:00 PM Qrendi FC Qrendi FC
  Naxxar Lions FC Naxxar Lions FC 10:00 PM Marsa FC Marsa FC
Matchday 27 Sepidrood Sepidrood Rasht FC 1:45 PM Foolad FC Foolad
  Persepolis Persepolis FC 3:45 PM Sepahan FC Sepahan
  Zob Ahan Zob Ahan Esfahan 3:45 PM Tractor Sazi FC Tractor Sazi
Matchday 6 Royal Antwerp Royal Antwerp FC 6:30 PM Standard Liège Standard Liège
Matchday 26 Hamm Utd. Hamm United FC 5:30 PM SV Nettelnburg/Allermöhe Nettelnburg/A.
  Klub Kosova Klub Kosova 6:00 PM Düneberger SV Düneberger SV
Matchday 28 Chippa United Chippa United 6:00 PM Cape Town City FC Cape Town City
Bosnia U16 Bosnia and Herzegovina U16 8:00 AM Armenia U16 Armenia U16
  Liechtenst. U17 Liechtenstein U17 8:00 AM Faroe Islands U17 Faroe U17
  Lithuania U17 Lithuania U17 10:00 AM Estonia U17 Estonia U17
  Finland U16 Finland U16 2:30 PM Switzerland U16 Switzerland U16
Matchday 26 TuRa Harksheide TuRa Harksheide 5:30 PM FC Elmshorn FC Elmshorn
  HSV III Hamburger SV III 6:00 PM SC Sternschanze SC Sternschanze

Player birthdays

coach birthdays