3 Liga - Group III
Poland
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 484
- Foreigners: 32 Players 6.6%
- ø-Market value: €2k
- ø-Age: 23.3
Matchday 34 16/17
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(16.) Unia T | 4:4 | Stal B (5.) | ||
Sat
Jun 17, 2017
- 5:00 PM
|
||||
Miroslaw Gorecki | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 9' | |||
0:2 | 12' | |||
40' | 1:2 | |||
1:3 | 46' | |||
64' | 2:3 | |||
2:4 | 65' | |||
67' | 3:4 | |||
79' | 4:4 | |||
(10.) Sleza | 0:2 | Gornik (6.) | ||
Sat
Jun 17, 2017
- 5:00 PM
|
||||
Kacper Holojda | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 16' | |||
60' | ||||
0:2 | 88' | |||
(9.) Piast | 0:2 | Skra C (7.) | ||
Sat
Jun 17, 2017
- 5:00 PM
|
||||
Szymon Lezny | ||||
Course of play | ||||
31' | ||||
0:1 | 52' | |||
0:2 | 69' | |||
(3.) Miedz | 0:4 | GKS Ja (1.) | ||
Sat
Jun 17, 2017
- 5:00 PM
|
||||
Pawel Horozaniecki | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 10' | |||
0:2 | 35' | |||
0:3 | 45' | |||
0:4 | 86' | |||
(8.) BKS St | 1:1 | Faluba (12.) | ||
Sat
Jun 17, 2017
- 5:00 PM
|
||||
Szymon Grabara | ||||
Course of play | ||||
14' | 1:0 | |||
1:1 | 90' | |||
(15.) Lechia | 0:1 | Pniowe (11.) | ||
Sat
Jun 17, 2017
- 5:00 PM
|
||||
Pawel Lapkowski | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 89' | |||
(2.) Ruch Z | 4:0 | Gornik (17.) | ||
Sat
Jun 17, 2017
- 5:00 PM
|
||||
Karolina Tokarska | ||||
Course of play | ||||
32' | 1:0 | |||
42' | 2:0 | |||
56' | 3:0 | |||
63' | 4:0 | |||
(18.) Olimpi | 1:4 | Gornik (13.) | ||
Sat
Jun 17, 2017
- 5:00 PM
|
||||
Damian Sylwestrzak | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 46' | |||
0:2 | 59' | |||
75' | 1:2 | |||
1:3 | 81' | |||
1:4 | 86' | |||
(14.) Sl. II | 0:2 | Rekord (4.) | ||
Sat
Jun 17, 2017
- 5:00 PM
|
||||
Robert Kowalczyk | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 62' | |||
0:2 | 77' | |||
Table 3 Liga - Group III 16/17
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | GKS Jastrzebie | 34 | 43 | 70 | |
2 | Ruch Zd. | 34 | 32 | 69 | |
3 | Rekord B-B | 34 | 23 | 57 | |
4 | Gornik Polk. | 34 | 23 | 56 | |
5 | M. Legnica II | 34 | 5 | 55 | |
6 | Stal Brzeg | 34 | 12 | 55 | |
7 | Skra Czesto. | 34 | 18 | 54 | |
8 | BKS Stal Bielsko-Biala | 34 | 18 | 51 | |
9 | Pniowek P. | 34 | -3 | 50 | |
10 | Piast Zmigrod | 34 | -1 | 48 | |
11 | Sleza Wroclaw | 34 | -2 | 48 | |
12 | Zielona Góra | 34 | -11 | 44 | |
13 | Gornik II | 34 | 0 | 43 | |
14 | L. Dzierzoniow | 34 | -31 | 34 | |
15 | Unia Turza | 34 | -8 | 34 | |
16 | Sl. Wroclaw II | 34 | -9 | 34 | |
17 | Gornik W. | 34 | -27 | 26 | |
18 | Olimpia Kowary | 34 | -82 | 11 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...