3 Liga - Group II
Poland
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 493
- Foreigners: 14 Players 2.8%
- ø-Market value: €2k
- ø-Age: 23.6
Matchday 7 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(18.) Wikęd | 0:0 | Sokol (13.) | ||
Fri
Sep 8, 2023
- 5:00 PM
|
||||
Marek Semrau | ||||
Course of play | ||||
45' | ||||
87' | ||||
(8.) Unia S | 1:1 | Poloni (11.) | ||
Fri
Sep 8, 2023
- 5:00 PM
|
||||
Kacper Kendzia | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 18' | |||
25' | 1:1 | |||
34' | ||||
45+2' | ||||
(17.) Unia S | 3:6 | Gedani (12.) | ||
Sat
Sep 9, 2023
- 12:00 PM
|
||||
Jakub Poplawski | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 4' | |||
9' | 1:1 | |||
19' | 2:1 | |||
25' | 3:1 | |||
3:2 | 45+3' | |||
3:3 | 62' | |||
3:4 | 68' | |||
3:5 | 84' | |||
3:6 | 90+3' | |||
(4.) Cartus | 1:2 | Vineta (2.) | ||
Sat
Sep 9, 2023
- 2:00 PM
|
||||
Dawid Wisniewski | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 44' | |||
0:2 | 67' | |||
72' | 1:2 | |||
73' | ||||
(1.) Pogoń | 1:2 | Stolem (15.) | ||
Sat
Sep 9, 2023
- 3:00 PM
|
||||
Krzysztof Robert | ||||
Course of play | ||||
40' | 1:0 | |||
89' | ||||
1:1 | 89' | |||
1:2 | 90+8' | |||
90+8' | ||||
90+9' | ||||
(5.) Elana | 1:0 | Noteć (7.) | ||
Sat
Sep 9, 2023
- 4:00 PM
|
||||
400 · Dawid Szymanski | ||||
Course of play | ||||
78' | 1:0 | |||
(10.) KP Sta | 1:2 | Blekit (14.) | ||
Sat
Sep 9, 2023
- 5:00 PM
|
||||
Lukasz Dobrzynski | ||||
Course of play | ||||
14' | 1:0 | |||
1:1 | 24' | |||
1:2 | 79' | |||
(16.) Flota | 1:3 | Swit S (3.) | ||
Sat
Sep 9, 2023
- 5:00 PM
|
||||
Pawel Szuta | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 9' | |||
0:2 | 45' | |||
63' | 1:2 | |||
1:3 | 89' | |||
(9.) Pogon | 1:1 | Zawisz (6.) | ||
Sun
Sep 10, 2023
- 12:00 PM
|
||||
Aleksander Borowiak | ||||
Course of play | ||||
13' | 1:0 | |||
1:1 | 36' | |||
49' | ||||
58' | ||||
Table 3 Liga - Group II 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Vineta Wolin | 7 | 4 | 18 | |
2 | Swit Szczecin | 7 | 13 | 17 | |
3 | Pogoń Nowe S. | 7 | 5 | 15 | |
4 | Elana Torun | 7 | 7 | 14 | |
5 | Zawisza | 7 | 7 | 11 | |
6 | Cartusia Kartuzy | 7 | 5 | 11 | |
7 | Unia Swarzedz | 7 | 2 | 11 | |
8 | Pogon II | 7 | 6 | 10 | |
9 | Noteć Czarnków | 7 | 3 | 10 | |
10 | Gedania Gdansk | 7 | 0 | 10 | |
11 | Blekitni | 7 | -6 | 9 | |
12 | Polonia Sroda | 7 | -1 | 8 | |
13 | KP Starogard | 7 | -2 | 8 | |
14 | Stolem | 7 | -2 | 8 | |
15 | Sokol Kleczew | 7 | -5 | 8 | |
16 | F. Swinoujscie | 7 | -8 | 5 | |
17 | Unia Solec | 7 | -10 | 3 | |
18 | Wikęd Luzino | 7 | -18 | 1 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...