3 Liga - Group II
Poland
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 493
- Foreigners: 14 Players 2.8%
- ø-Market value: €1k
- ø-Age: 23.6
Matchday 3 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(17.) Gedani | 2:1 | Sokol (4.) | ||
Fri
Aug 18, 2023
- 6:00 PM
|
||||
Dawid Wisniewski | ||||
Course of play | ||||
6' | 1:0 | |||
1:1 | 66' | |||
83' | 2:1 | |||
(13.) Unia S | 4:3 | Stolem (8.) | ||
Fri
Aug 18, 2023
- 6:00 PM
|
||||
Pawel Mackowiak | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 23' | |||
0:2 | 69' | |||
75' | 1:2 | |||
1:3 | 86' | |||
88' | 2:3 | |||
90' | 3:3 | |||
90+3' | ||||
90+5' | 4:3 | |||
(16.) Unia S | 0:2 | Zawisz (5.) | ||
Sat
Aug 19, 2023
- 2:00 PM
|
||||
590 · Bartlomiej Zywert | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 53' | |||
0:2 | 74' | |||
(9.) Noteć | 1:5 | Swit S (3.) | ||
Sat
Aug 19, 2023
- 2:00 PM
|
||||
309 · Szymon Rutkowski | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 12' | |||
13' | 1:1 | |||
1:2 | 45+3' | |||
1:3 | 52' | |||
1:4 | 58' | |||
1:5 | 90' | |||
(18.) Wikęd | 0:4 | Poloni (11.) | ||
Sat
Aug 19, 2023
- 3:00 PM
|
||||
Szymon Rutkowski | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 16' | |||
29' | ||||
0:2 | 42' | |||
0:3 | 75' | |||
0:4 | 90' | |||
(7.) Cartus | 1:3 | Pogoń (1.) | ||
Sat
Aug 19, 2023
- 4:00 PM
|
||||
Lukasz Dobrzynski | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 21' | |||
0:2 | 56' | |||
0:3 | 73' | |||
86' | 1:3 | |||
(14.) Flota | 0:3 | Blekit (10.) | ||
Sat
Aug 19, 2023
- 5:00 PM
|
||||
Jakub Poplawski | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 26' | |||
0:2 | 34' | |||
0:3 | 72' | |||
(6.) Elana | 1:2 | Vineta (2.) | ||
Sat
Aug 19, 2023
- 5:00 PM
|
||||
Kamil Zmijewski | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 83' | |||
86' | 1:1 | |||
1:2 | 90' | |||
(15.) Pogon | 2:3 | KP Sta (12.) | ||
Sun
Aug 20, 2023
- 12:00 PM
|
||||
Pawel Szuta | ||||
Course of play | ||||
3' | 1:0 | |||
1:1 | 52' | |||
1:2 | 55' | |||
1:3 | 75' | |||
77' | 2:3 | |||
Table 3 Liga - Group II 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Pogoń Nowe S. | 3 | 6 | 9 | |
2 | Vineta Wolin | 3 | 3 | 9 | |
3 | Zawisza | 3 | 8 | 7 | |
4 | Swit Szczecin | 3 | 6 | 7 | |
5 | Polonia Sroda | 3 | 2 | 6 | |
6 | Blekitni | 3 | 2 | 6 | |
7 | KP Starogard | 3 | 1 | 5 | |
8 | Unia Swarzedz | 3 | 0 | 4 | |
9 | Elana Torun | 3 | 2 | 4 | |
10 | Sokol Kleczew | 3 | 0 | 4 | |
11 | Cartusia Kartuzy | 3 | -1 | 4 | |
12 | Stolem | 3 | 0 | 4 | |
13 | Noteć Czarnków | 3 | -2 | 3 | |
14 | Gedania Gdansk | 3 | -2 | 3 | |
15 | F. Swinoujscie | 3 | -6 | 1 | |
16 | Pogon II | 3 | -3 | 0 | |
17 | Unia Solec | 3 | -5 | 0 | |
18 | Wikęd Luzino | 3 | -11 | 0 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...