2. Division A (Phase 2)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 20 teams
- Players: 525
- Foreigners: 11 Players 2.1%
- ø-Market value: €137k
- ø-Age: 24.6
- Most valuable player: Aleksandr Koksharov €500k
Matchday 2 2024
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
TMiass | 1:2 | Teksti | ||
Sat
Mar 9, 2024
- 10:00 AM
|
||||
220 · Anton Sidorin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 29' | |||
0:2 | 33' | |||
50' | 1:2 | |||
S.Kost | 1:0 | Irtysh | ||
Sat
Mar 9, 2024
- 12:15 PM
|
||||
145 · Ivan Pozhidaev | ||||
Course of play | ||||
88' | 1:0 | |||
Bryans | 0:1 | Mashuk | ||
Sat
Mar 9, 2024
- 1:00 PM
|
||||
321 · Andrey Zubov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 71' | |||
85' | ||||
KhimD | 1:0 | VU | ||
Sat
Mar 9, 2024
- 1:00 PM
|
||||
350 · Artem Kataykin | ||||
Course of play | ||||
71' | 1:0 | |||
Kaluga | 0:1 | AVGD | ||
Sat
Mar 9, 2024
- 2:00 PM
|
||||
313 · Yuri Matveev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 64' | |||
Ufa | 2:2 | Chaika | ||
Sun
Mar 10, 2024
- 10:00 AM
|
||||
1.080 · Artem Smolin | ||||
Course of play | ||||
38' | 1:0 | |||
1:1 | 53' | |||
1:2 | 82' | |||
90' | 2:2 | |||
Chel | 1:0 | LIP | ||
Sun
Mar 10, 2024
- 11:00 AM
|
||||
3.100 · Maksim Perezva | ||||
Course of play | ||||
72' | 1:0 | |||
Veles | 1:2 | Rotor | ||
Sun
Mar 10, 2024
- 12:00 PM
|
||||
823 · Kirill Silantjev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 31' | |||
61' | 1:1 | |||
1:2 | 90+1' | |||
Rod.-2 | 1:2 | FK NSK | ||
Sun
Mar 10, 2024
- 12:00 PM
|
||||
107 · Aleksandr Mayun | ||||
Course of play | ||||
15' | 1:0 | |||
1:1 | 25' | |||
1:2 | 83' | |||
Murom | 1:1 | Krasn2 | ||
Sun
Mar 10, 2024
- 2:00 PM
|
||||
910 · Bogdan Golovko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 37' | |||
46' | 1:1 | |||
Table 2. Division A (Phase 2) 2024
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Chelyabinsk | 2 | 2 | 6 | |
2 | Ufa | 2 | 1 | 4 | |
3 | Krasnodar 2 | 2 | 1 | 4 | |
3 | Novosibirsk | 2 | 1 | 4 | |
5 | Rotor Volgograd | 2 | 0 | 3 | |
6 | Chaika Pes. | 2 | 0 | 2 | |
7 | Murom | 2 | 0 | 2 | |
8 | M. Lipetsk | 2 | -1 | 1 | |
9 | Rodina 2 Moscow | 2 | -2 | 0 | |
10 | Veles Moscow | 2 | -2 | 0 |
Table 2. Division A (Phase 2) 2024
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | S. Kostroma | 2 | 3 | 6 | |
2 | Tekstilshchik | 2 | 1 | 4 | |
3 | Mashuk-KMV | 2 | 1 | 4 | |
4 | Irtysh Omsk | 2 | 1 | 3 | |
5 | Avangard Kursk | 2 | -1 | 3 | |
6 | Khimik Dzer. | 2 | -1 | 3 | |
7 | Torpedo Miass | 2 | -1 | 1 | |
8 | Dinamo Bryansk | 2 | -1 | 1 | |
8 | Volga Uljanovsk | 2 | -1 | 1 | |
8 | FK Kaluga | 2 | -1 | 1 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...